Франція та Італія вимагають перегляду Шенгенської угоди
Лідери Франції та Італії заявили, що Шенгенська угода, яка дозволяє пересуватися у ЄС без контролю на кордонах, потрібно переглянути. Президент Франції Ніколя Саркозі та прем'єр-міністр Італії Сильвіо Берлусконі зробили таку заяву після зустрічі, на якій обговорювали останню хвилю імміграції з Північної Африки.
Франція запротестувала після того, як влада Італії надала візи тисячам прохачів притулку з Тунісу, які змогли вільно пересуватися Європою, повідомляє BBC.
З початку року в Італію прибули понад 25 тисяч мігрантів, багато з яких втекли з Тунісу і мали на меті дістатися до родичів у Франції.
Лідери обох держав постали під тиском правих партій у своїх країнах, які прагнуть обмежити імміграцію.
Шенгенська угода передбачає подорожі країнами ЄС та у Швейцарію, Норвегію та Ісландію без будь-яких перевірок на кордонах.
Прем’єр-міністр Берлусконі заявив, що обидві країни не вимагають скасування Шенгенської угоди, а її зміни на випадок надзвичайних ситуацій: "У виняткових ситуаціях, ми вважаємо, що мають бути відхилення від Шенгенської угоди, і ми погодилися працювати над цим разом".
Обидва лідери заявили, що країни на півдні Європи не повинні залишатися на самоті з проблемою масової імміграції.
За словами президента Франції Саркозі, Шенгенська угода має бути зміненою, аби залишитися функціональною: "Ми маємо євро, ми реформували європейську економіку, ми прагнемо бачити те саме з Шенгенською угодою".
Політики, однак, усвідомлюють, що угоду ухвалювали тривалий час і тому її перегляд також буде тривалим.