Галицька райадміністрації позивається до суду на недобросовісних львів’ян

Автентичні вікна

Головні новини за 07 вересняНовини Львова, 7 вересня 2011, 21:11 854 0

Вікно - не лише власність мешканця. Львів’яни, які самовільно замінюють дерев’яні вікна на пластикові у старій частині міста, за рішенням суду, будуть змушені повернути їм автентичний вигляд.

Галицька райадміністрації позивається до мешканців, які псують фасади історичних будинків. Ще у Середньовіччі на площі Ринок фасади будинків були вузькими, а кожен мешканець міг мати лише три вікна.

“Тому що кожне вікно могло бути використане для майстерні, для аптеки, для реклами. І це передбачало так зване право рівних можливостей. Ніхто, окрім духовенства, не мав права будувати будинки більш, ніж на три вікна”, - розповідає львовознавець Ілько Лемко.

У XVI-XVII століттях встановлені правила шанували усі, незалежно від того, які статки мали.

“І навіть найбільший на тоді олігарх Корнякт Костянтин не міг побудувати собі цей розкішний палац на 6 вікон, допоки король не надав йому дворянського титулу”, - зазначив Ілько Лемко.

Тепер у Львові є інша заборона - замінювати автентичні вікна. Втім з порушеннями вже нікого не здивуєш - 12 тисяч львів’ян у своїх помешканнях незаконно замінили дерев’яні вікна на пластикові. І лише двох мешканців суд змусив демонтували сучасні вікна і на їхнє місце знову повернути автентичні.

Наразі Галицька райадміністрації подала до суду 32 позови, аби мешканці повернули вікнам автентичний вигляд.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук