Генасамблея ООН закликала Росію піти з Криму
За прийняття другої резолюції ООН по Криму проголосували 63 країни, тоді як проти виступили 19 держав
Генеральна асамблея ООН на своєму засіданні у понеділок, 9 грудня, ухвалила резолюцію, яка закликає Російську Федерацію вивести свої війська з Кримського півострова і припинити тимчасову окупацію території України. Про це повідомило Постійне представництво України при ООН в Twitter.
За прийняття документа проголосували 63 країни, тоді як проти виступили 19 держав.
Серед ключових положень резолюції: вимога до РФ вивести свої війська з Криму; повернути все військове обладнання, вилучене з захоплених українських кораблів у Керченській протоці; осуд Росії за проведення військових навчань на українському півострові, а також використання ядерної інфраструктури.
#ТЕРМІНОВО
— UKR Mission to UN (@UKRinUN) 9 грудня 2019 р.
Генасамблея ООН ухвалила резолюцію, яка закликає Російську Федерацію вивести свої війська з Кримського півострова та припинити тимчасову окупацію території України.
За - 63, проти - 19.
Основні положення резолюції ️ pic.twitter.com/DfuL1uCjTA
Також в документі міститься заклик до представників іноземних держав не відвідувати тимчасово окупований Крим.
У документі також приділено увагу соціально-економічним аспектам російської агресії. «Проблеми безпеки та нарощування військових сил у Чорному та Азовському морях і надалі дестабілізують економіку та соціальну сферу, особливо в прибережних регіонах України», - ідеться в документі.
Генасамблея ООН висловлює занепокоєння навмисним перешкоджанням руху через Керченську протоку, зокрема «під приводом військових навчань» у Чорному й Азовському морях та Керченській протоці.
Нинішня резолюція, як і попередня, засуджує будівництво мосту через Керченську протоку, що сприяє мілітаризації Криму та «обмежує розмір суден, які можуть дістатися до українських портів на узбережжі Азовського моря».
Нарощування військової присутності РФ у частинах Чорного та Азовського морів та переслідування торговельних суден «ще більше погіршує економічну та соціальну ситуацію в прилеглій Донецькій області, яка вже зазнала збитків від окупації Криму», - ідеться в документі.
Генасамблея ООН також засуджує поїздки російських посадовців до Криму й закликає всі держави-члени ООН утримуватися від візитів у регіон без узгоджень з Україною.
Крім того, резолюція закликає всі держави-члени співпрацювати з ООН «для якнайшвидшого припинення російської окупації Криму та утримуватися від будь-яких угод з РФ щодо Криму, які не відповідають цій меті».
Прес-секретар представництва України в ООН Олег Ніколенко повідомив, що документ «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, Україна, а також частин Чорного і Азовського морів» спільно розробили 42 країни, зокрема України, країни Європейського союзу, Сполучені Штати Америки, Канада і Туреччина.
Як інформував ZAXID.NET, попередню резолюцію з такою самою назвою ГА ООН ухвалила 18 грудня 2018 року. У документі наголошується на безпекових загрозах, які Росія створює для України, Чорноморського регіону і всієї Європи перекиданням до Криму військ і зброї, зокрема літаків і ракет, здатних переносити ядерний заряд. Вперше звучить прямий заклик до Росії негайно вивести з Криму свої війська і невідкладно припинити його тимчасову окупацію.
Зазначимо, що в цей час в Парижі проходить «зустріч лідерів нормандської четвірки» – України, Франції, Німеччини та Росії. Їй передували двосторонні переговори Володимира Зеленського з президентом Франції Еммануелем Макроном і канцлером Німеччини Ангелою Меркель. Наразі президент України Володимир Зеленський вперше проводить зустріч те-та-тет з президентом РФ Володимиром Путіним.