Глава УПЦ (МП) висловив дивну версію розп'яття Ісуса Христа
Митрополит Онуфрій, предстоятель Української православної церкви Московського патріархату озвучив свою версію причини розп’яття Ісуса Христа, чим вкотре привернув увагу громадськості та ЗМІ, оскільки висловлена версія не узгоджується з християнською традицією і історичними даними, повідомляє портал «Релігія в Україні».
Щоб переконати громадськість у правдивості своєї версії, Онуфрій, який має вчений ступінь кандидата богослов'я, звернувся до новозавітної історії і навів як аргумент причину вбивства Ісуса Христа: «Коли Христос прийшов на землю, юдейський народ сприйняв це із захопленням. Що прийшов той Цар, який поставить царство Ізраїльське і зробить ізраїльський народ правителем над усіма народами. Але Христос сказав, що прийшов для всіх. І це вже їм не сподобалося. І вони розіп'яли Христа».
Версія про те, що юдеї розіп'яли Христа за те, що Він прийшов спасти всіх, а не тільки один єврейський народ, входить в повне протиріччя з курсом Святого Письма Нового Завіту, яке викладають в православних духовних закладах, а також в навчальних закладах інших християнських конфесій.
Богослови, історики, екзегети давно прийшли до узгодженого пояснення причин страти Христа і не ведуть дебатів з цього питання. Христа засудили до смерті за звинуваченням у богохульстві (суд синедріону) і на вимогу політичної влади римського імператора в Іудеї (суд прокуратора Понтія Пилата). Інші підстави для страти Христа євангельській історії не відомі.
Питання проповіді іншим народам або порятунку Ісусом не юдеїв синедріон і римський прокуратор теж не розглядали.
Говорячи про духовну причину неприйняття Ісуса Христа, апостол Іван пише: «Світлом правдивим був Той, Хто просвічує кожну людину... але світ не пізнав Його. До свого Воно прибуло, та свої відцурались Його»(Ів. 1: 9-11) і наводить слова самого Ісуса Христа, які пояснюють невіру людей в Нього тим, що «люди ж темряву більш полюбили, як світло»(Ів. 3: 16- 19).
Богословсько-історичні дослідження, озвучені митрополитом Онуфрієм, близькі «народному богослов'ю» минулих століть. Подібні оповіді циркулювали серед неосвічених народних мас, які наділяли євреїв додатковими зловісними характеристиками.