Голова компанії-оператора «Фукусіма-1» подав у відставку
Голова компанії-оператора японської АЕС «Фукусіма-1» Tерсо Масатака Сімідзу взяв на себе відповідальність за аварію на атомній станції і подав у відставку. Главою компанії стане один з топ-менеджерів TEPCO – Кацутосі Чікудате.
Прес-служба Tepco поки не коментує повідомлення про відхід Масатака Сімідзу з посади президента компанії, пише ZN,UA.
Відставка Симідзу може бути викликана тим, що у п'ятницю Tерсо повинна опублікувати фінансовий звіт. Як очікується, компанія, яка змушена витрачати величезні кошти на відновлення «Фукусіми-1» і виплати компенсацій постраждалим, заявить про збитки в розмірі $14,7 мільярда. Це будуть найбільші втрати Tерсо з моменту її заснування в 1951 р.
Компанія Tepco (Tokyo Electric Power Co.) входить до числа найбільших енергетичних компаній світу. Вона обслуговує близько 44,6 мільйона енергоспоживачів – більше третини населення Японії. На початку травня стало відомо, що збитки Tepco за підсумками фіскального року, що завершився у березні, перевищили трильйон єн (близько 12 мільярдів доларів). При цьому перші три квартали фіскального року – до аварії на «Фукусімі-1» – Tepco завершила з прибутком у 139,8 мільярда єн.
Збитки у трильйон єн не включають в себе витрати оператора «Фукусіми-1» на виплату компенсацій постраждалим від аварії на АЕС. За різними оцінками, Tepco доведеться виплатити від двох до одинадцяти трильйонів єн. Керівництво Tepco 10 травня вже було змушене звернутися до уряду Японії з проханням допомогти з виплатою компенсацій постраждалим від аварій на АЕС.
Нагадаємо, 11 березня в Японії стався руйнівний землетрус магнітудою 9,0, після якого обрушилося цунамі. Стихійні лиха зруйнували інфраструктуру північно-східних районів країни і вивели з ладу систему охолодження реакторів на АЕС «Фукусіма-1», що призвело до пожеж, вибухів і витоку радіації.
6 квітня в Японії було зупинено витік високорадіоактивної води з аварійної АЕС «Фукусіма-1».
5 квітня на АЕС «Фукусіма-1» почали скидання в океан радіоактивної води, що накопичилась в реакторах. «Цей захід був неминучим – щоб запобігти масштабному забрудненню території, прилеглої до АЕС», – заявив представник японського уряду.
12 квітня влада Японії підняла рівень небезпеки на атомній електростанції «Фукусіма-1» до максимального значення – рівня 7 за Міжнародною шкалою ядерних подій (INES).