Голова організації «Українці Москви» звернувся за допомогою до Порошенка

СуспільствоЮлія Поліковська, 10 листопада 201512460
Голова організації «Українці Москви» звернувся за допомогою до Порошенка
Голова організації «Українці Москви» Віктор Гіржов

Один із лідерів української громади у Москві Віктор Гіржов, якому на п’ять років заборонили в’їзд до Росії, звернувся до президента України Петра Порошенка з проханням про допомогу у працевлаштуванні і тимчасовому забезпеченні житлом. Про це повідомило «Радіо Свобода» з посиланням на лист Гіржова.

За словами Гіржова, після того, як йому заборонили в’їзд до Москви, він опинився в Україні «в скрутних життєвих обставинах» і зіткнувся з «відвертою байдужістю і холодністю нинішньої української влади».

«Ні численні виступи в ЗМІ, ні листи на адресу ключових владних структур, ні особисті звернення до знайомих і незнайомих народних депутатів майже впродовж місяця не обернулися вирішенням моїх двох найсуттєвіших проблем – працевлаштування і тимчасового забезпечення житлом… Справа тут не лише в мені: Кремль уважно спостерігає за тим, як Україна зустрічає вигнанців з Росії, і байдужість, яку я зустрів на рідній землі, в Росії використають на повну потужність в ідеологічному плані, зокрема, і для психологічного тиску на двомільйонну українську діаспору: мовляв, якщо досить відомий журналіст, політолог і громадський діяч не потрібен Україні, то ви, рядові активісти, їй тим більше байдужі», – написав Гіржов.

Нагадаємо,  14 жовтня Гіржова, співголову регіональної громадської організації «Українці Москви», відповідального секретаря загальноросійської громадської організації «Український конгрес Росії» зняли з поїзда російські прикордонники на перехідному пункті «Брянськ – Орловський». Постановою ФСБ Росії йому заборонений в’їзд до Росії на п’ять років – з 1 вересня 2015 року до 1 вересня 2020 року.

Віктор Гіржов жив у Москві близько 20 років, відомий як журналіст і політолог, вів активну громадську діяльність як один з лідерів української діаспори в Росії. Двічі був секретарем виборчої комісії на території українського посольства в Москві під час минулих парламентських і президентських виборів на Україні.

У Москві у Віктор Гіржова залишились дружина і двоє дорослих дітей, які є громадянами Росії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук