Голова ЦВК назвав основні кроки для проведення на Донбасі безпечних виборів
Для безпечного проведення позачергових парламентських виборів у Донецькій та Луганській областях необхідно змінити межі та центри виборчих округів.
Таку думку висловив голова Центральної виборчої комісії (ЦВК) Михайло Охендовський в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.
«Що стосується Донецької та Луганської областей, то вибори там, безумовно, проведені будуть. Головними завданнями в цьому контексті є обрання народних депутатів України в усіх створених в цих регіонах одномандатних округах (21 в Донецькій області та 11 - у Луганській), а також забезпечення безпеки голосування на максимально можливій кількості виборчих дільниць», – заявив Охендовський.
За його словами, забезпечити обрання депутатів у всіх округах можна буде шляхом перегляду їх меж та центрів для того, аби у кожному окрузі було хоча б кілька дільниць, де можна провести голосування.
«Чим більше – тим, звичайно, краще. Зміна центрів деяких округів дозволила б створити нормальні умови для роботи окружних виборчих комісій. Чинний закон можливість перегляду меж виборчих округів передбачає», – пояснив він.
«До Донецької та Луганської областей і підхід, і увага на майбутніх виборах повинні бути особливими. Все необхідне для проведення виборів у цих областях Центральна виборча комісія робитиме з урахуванням досвіду виборів президента України, які відбулися 25 травня. В цьому контексті також важливо внесення парламентом змін до закону про вибори, передбачених законопроектом № 4531а», – сказав Охендовський.
Він також нагадав, що на майбутніх виборах голосування в Криму проводитися не буде. Це передбачено законом, який регулює правовий режим Автономної Республіки Крим та міста Севастополя як тимчасово окупованої території України.
«Хоча обрання народних депутатів у десяти округах АРК і двох - Севастополя дуже важливо як політично, так і юридично. Упевнений, що цьому питанню наша держава приділить увагу найближчим часом. Існують і варіанти організації таких виборів. Для їх реалізації необхідно буде ухвалити новий спеціальний закон і внести зміни до низки чинних. Проект такого закону вже розроблений, хоча, на жаль, поки не включений до порядку денного Верховної Ради», – зазначив голова ЦВК.
Раніше він заявив, що дострокові вибори до парламенту, заплановані на 26 жовтня, обійдуться державі у 980 млн грн, однак ці витрати можна скоротити на 140 млн грн.