Гончарук заявив, що уряд приховував місце карантину задля безпеки евакуйованих з Китаю

Рішення поселити евакуйованих в Нові Санжари ухвалили за день до їхнього прильоту в Україну

Олексій Гончарук заявив, що влада боялася провокацій у зв’язку з поселенням евакуйованих з Китаю людей на карантин

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що у питанні розміщення евакуйованих із китайського міста Ухань українців та іноземців влада керувалася гарантуванням їхньої безпеки. Так він відповів на запитання народного депутата групи «Довіра» Олега Кулініча про те, чому органи влади обласного та районного рівнів на Полтавщині не були поінформовані про прибуття евакуйованих громадян до Нових Санжар.

«Операція, яка була проведена, є безпрецедентною в історії України – ніколи в таких умовах не евакуйовували людей, і необхідно було забезпечувати епідеміологічну безпеку», – заявив Гончарук у п’ятницю, 21 лютого, у Верховній Раді, повідомила агенція «Інтерфакс-Україна».

Прем'єр-міністр запевнив, що першочерговим завданням під час розробки плану з евакуації та розміщення громадян із китайського Уханя було гарантування їхньої безпеки.

«Перше, про що ми думали – це безпека людей, які везтимуть, безпека людей, які проживатимуть на територіях навколо. Стосовно них могли статися провокації, спецоперації тощо. Тому ми навіть маршрут, яким ми їхатимемо, не могли розголошувати. Для цього ми збиралися і в режимі “для службового користування”, фактично в таємному режимі ухвалювали рішення на оперативному штабі. Абсолютно очевидно, що в таких умовах ми не можемо за тиждень, за два когось інформувати», – розповів голова уряду.

Він назвав інформацію про те, що рішення про розміщення евакуйованих громадян із Китаю у Нових Санжарах було ухвалено в останній момент, помилковою.

«Із самого початку було визначено перелік із приблизно 10 об'єктів, які були обрані за параметрами, які надали медики. За три дні до прийняття людей, коли фактично ухвалювали рішення про відправку літака до Китаю, у нас було три об'єкти, які готові були прийняти евакуйованих. Фінальне рішення про те, який із них буде використано і ми повеземо до нього людей, було ухвалено за день до цього. Це абсолютно нормально з погляду безпеки», – сказав Гончарук.

Нагадаємо, влада до останнього засекречувала інформацію про те, куди повезуть евакуйованих з Китаю українців та іноземців. Відтак Україною ширилися різні чутки. Зокрема повідомлялося, що їх поселять на Львівщину або на Тернопільщину, що призвело до масштабних протестів у тих населених пунктах, де їх нібито мали поселити. В день, коли літак з евакуйованими прилетів до України, Міністерство внутрішніх справ офіційно повідомило, що евакуйовані перебуватимуть на карантині в Нових Санжарах Полтавської області, де розташований медичний центр Національної гвардії. У цьому селищі ще напередодні люди почали протестувати проти прибуття евакуйованих. А коли людей все ж привезли, то місцеве населення закидало автобуси з ними камінням.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук