Грибовицьке сміттєзвалище готують до рекультивації

СуспільствоСофія Трощук, 5 червня 2019, 19:01 0

У червні на Грибовицькому сміттєзвалищі почнуть встановлювати систему дегазації. Після того на полігоні з'являться нові системи очистки фільтратів.

Інвестор встановить спеціальні системи, для видобутку біогазу пробурять свердловини в тілі полігону. Компанія «Кліар Енерджі» вже сплатила інвестиційні внески по мільйону гривень до бюджетів Малехова та Грибовичів. Потребу з рекультивації, а особливо – зі знезараження повітря, гостро відчувають мешканці навколишніх сіл.

«Наче відчуваєш, що приємніше стало дихати — повітря якесь без запаху. Але що в тому повітрі літає — ми того не чуємо. Воно якесь без запаху — те, що літає. Особливо що буде, якщо зараз почнуться ті сонячні дні — не знаю, що буде творитися», — хвилюється мешканець села Малехів Василь Кручковський.

«Коли працював полігон на повну потужність, то ми відчували просто нестерпний запах, коли була дощова погода чи ще щось. Зараз фактично цього запаху нема, але згубний вплив сміттєзвалища діє», — каже мешканець села Малехів Тарас Сиротинський.

Наразі на полігоні пильно стежать за інфільтратними озерами. Через дощовий травень рівень рідин підвищився. Під час рекультивації тут встановлять дві станції з очистки інфільтратів потужністю по 150 кубів кожна. Вони підсилять, а то й геть замінять теперішню систему.

«Тут працює станція з очистки фільтратів, максимально щоби вона працювала, вона має потужність 250 кубів на добу, щоби вона працювала, щоби цей рівень часом не перевищив критичні межі. Щоби інфільтрат не потрапляв до населених пунктів чи водойм», – пояснює в.о. директора ЛКП «Збиранка» Ростислав Пашук.

Тіло сміттєзвалища вирівняють і накриють багатошаровим технологічним екраном.

«Починається все спершу з вирівнюючого слою, мінерального грунта в 30 см. Потім іде газодренажний слой зі щебня, потім інші слої включно з геомембраною, яка має основну функцію - захистити тіло полігону від потрапляння дощу, від танення снігу, щоби зменшити утворення фільтрату», – розповідає директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря.

Наступний етап – біологічна рекультивація. Це формування поверх тіла полігону родючого шару. Втім, цей процес триватиме два або ж три роки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук