Громада волинського села хоче його перейменувати після декомунізації

Громада волинського села хоче його перейменувати після декомунізації
фото БУГ
Громада Сусваля обговорює нові варіанти назви свого села (21 серпня 2016 року)

У четвер, 26 жовтня, сесія Володимир-Волинської районної ради має розглянути питання щодо перейменування села Сусваль у село Світанкове. Про це пише газета «День».

Як зазначається, історія з перейменуванням цього села тягнеться вже другий рік. Село Жовтневе – нині Сусваль, що у Володимир-Волинському районі, так і не погодилося з рішенням Верховної Ради щодо свого перейменування. Його історична назва — Могильне, котра походить від старих курганів за селом. Коли у селі за часів СРСР почала базуватися льотна частина, то назву Могильне вирішили замінити на Жовтневе. У 2015 році вона підпадала під закон про декомунізацію.

Сусваль – це прізвище місцевої родини, один з членів якої - солдат Петро Сусваль - був важко поранений під Савур-Могилою і помер від ран у госпіталі. Перейменування Жовтневого на Сусваль не було узгоджене ні з родиною воїна, яку у селі поважають, ні з громадою села. І найпершими проти перейменування на Сусваль виступили саме батьки загиблого воїна.

За словами оваднівського сільського голови Сергія Панасевича, батьки Петра Сусваля досі не змирилися з перейменуванням, просять дати спокій і їхньому синові, і їм самим. «Сподівання на те, що люди звикнуться з назвою Сусваль, змиряться, не виправдалися», - розказав сільський голова.

Після чергового обговорення назви села, громада категорично вимагає забрати назву Сусваль та назвати село Світанковим. Рішення підтримала і сесія Оваднівської сільської ради. Якщо це рішення підтримає районна рада, далі будуть звертатися в область і до Верховної Ради.

Жителі села на попередніх зборах у серпні минулого року погодили можливу нову назву села Вересневе і тоді зібрали 114 підписів та відправили пакет документів до Верховної Ради. Проте, як зазначив голова сільської ради Сергій Панасевич, паралельно із документами за назву Вересневе, ініціативна група за ніч зібрала понад 300 підписів за назву Жовтневе. У підсумку парламентарії залишили назву Сусваль.

Під час обговорення було висунуто ряд пропозицій щодо можливої нової назви села: Молодіжне, Могильне (історична назва), Благодатне, Волинське, Щасливе, Світанкове, Ревінь.

Як зазначається, наразі в Україні нема прецеденту такої кількості перейменувань.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук