Грузинські експерти працюють над реформою адмінпослуг та тендерів в Україні

Грузинські експерти, які вже другий місяць перебувають в Україні на запрошення уряду, активно консультують міністерства і відомства, а також парламентські комітети і вже до кінця року завершать перший пілотний проект зі створення єдиного центру надання послуг.

«Зараз потрібно створювати систему 3.0. Ми прямо говоримо — в Україні народжується нова Європа, новий стандарт держави. Копіювати недобре, треба створювати нове. Це нове треба добре опрацювати і швидко починати. Якщо завтра люди не побачать змін, післязавтра щось робити буде пізно», — сказав Георгій Вашадзе, колишній заступник міністра юстиції, а нині депутат парламенту Грузії в інтерв'ю газеті «Дзеркало тижня. Україна».

Як розповів грузинський реформатор, їхня команда працює за двома основними напрямками реформ — сфера адміністративних послуг та електронні тендери.

«Наша група складається з 10-12 людей, вони приїжджають і поки що тільки консультують», — пояснив Вашадзе.

За його словами, ініціатором запрошення грузинських експертів був екс-президент Грузії Михаїл Саакашвілі.

«Ми працюємо разом з ним. Домовилися з міністром юстиції про підписання відповідного меморандуму, але формальна частина нас цікавить мало. Вважаємо, що краще якомога швидше переходити до практики. Бачення у нас єдине, ми всі разом працювали в Грузії. Каха Бендукідзе більше працює за макропараметрами, його спеціалізація — глобальні реформи. А ми створюємо практичні системи. Координація, звичайно ж, між нами буде, є і контакти», — розповів він.

«Позитив сьогодні в тому, що в Мін'юсті України просто працювати, що міністр дуже зацікавлений і реально підтримує це, як і голова Укрдержреєстру Ганна Онищенко, вона теж йде на ці зміни і реформи. Звичайно, є люди, які всьому цьому опираються, але нічого — переламаємо. І ми не думаємо, що Україні потрібно 5-6 або більше років. Ми думаємо швидко зробити перші серйозні зміни. Реформа — як наркотик, якщо ти починаєш, то потім не можеш зупинитися, процес не закінчується. Ніхто не може сказати — ось ми закінчили реформу. Це постійний процес», — наголосив Вашадзе.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук