У Львові відкрили Центр денного перебування дітей з важким рівнем аутизму
21 червня у Львові на вул. І. Пулюя, 27, корпус 3 (дитячий садок №165) відкрили Центр денного перебування для дітей з важким рівнем аутизму. Досі у цьому приміщенні потребуючі молоді люди могли перебувати кілька годин на тиждень по годині в день.
Ініціатором створення центру є Благодійний фонд «Львівський центр підтримки осіб із загальними розладами розвитку «Відкрите серце» за підтримки міжнародної спілки «Справа Кольпінга», штаб-квартира якої знаходиться в Кьольні (Німеччина).
«У Центрі перебуватимуть 8 осіб з аутизмом віком від 5 до 23 років (дві вікові категорії). Саме така кількість аутистів рекомендується фахівцями з цієї соціальної тематики для перебування в групі. При кожній особі з групи працюватимуть асистенти-волонтери, які вже другий рік поспіль в межах міжнародної програми «Айне вельд» працюють волонтерами у Львові. Для потреб Центру спілка «Справи Кольпінга» нам подарувала мікроавтобус», - повідомила керівник Львівського центру підтримки осіб із загальними розладами розвитку «Відкрите серце» Катерина Островська.
За її словами, серед волонтерів Центру є плинність асистентів, студенти можуть бути волонтерами.
«Крім таких центрів прилаштувати дитину ніде. 5 років ми відвідуємо Центр. У них свій тонкий рівень комунікації. Завдяки роботі волонтерів результати були видні з другого тижня», - зазначила мама 12-річного хлопчика, який відвідує центр, Галина Мищишин.
Як зазначила співкоординатор групи денного перебування центру Христина Іванців, до кожного з дітей-аутистів свій підхід. «Хтось не любить, щоб його торкалися, інший навпаки не проти. Навіть у простому малюванні червоного яблука є дуже велика справа. Таке малювання розвиває дрібну моторику, опорно-рухову координацію та інше», - зазначила Христина Іванців.
«Я після школи прийшов працювати з дітьми. Сам я з Німеччини. Буду у Львові волонтером 2 роки. Я обрав соціальні роботи замість військової служби. У нас так можна», - розповів волонтер центру Том Зайферт.