Хто господар у Карпатах?

Клуб «Митуса», 12 червня 2012265922

Якось знайомий лісник розповів потішну історію. Обласне керівництво одного карпатського лісгоспу приймало відомчу перевірку з Києва. Лісникам наказали зібрати данину – грішми, грибами, медами, ягодами та іншими карпатськими ласощами – а крім того, ще й підготувати все для пікніка на природі з обов’язковим м’ясом дичини – вепра й косулі. Такого звіра у Карпатах нині можна побачити радше в приватних зоопарках, аніж в дикій природі, то де ж її взяти ту дичину?

Лісники вийшли з ситуації, як кажуть, з гумором і не без моралі. Передзвонили до знайомих у Чорнобильську зону і замовили в них відповідні делікатеси. Ті оперативно передали поїздом замовлення і київське начальство на природі заїдалося й нахвалювало дичину. От тільки не карпатську.

Мораль цієї історії все ж не в тім, як можна покарати безсоромне нахабство, а в тім, що навіть третьорядний чиновник із столичного відомства вважає, що може себе почувати і поводити як «господар» у далеких Карпатах.

Та й як же ж інакше? Це ж саме столичне чиновництво та споріднені з ним регіональні клани забудовують гори дачами, туристичними базами, будинками відпочинку, ігноруючи при цьому інтереси місцевих мешканців і руйнуючи екологічні системи, природні пам’ятки та культуру суспільних взаємин, які вибудовувалися тут століттями. Саме під їхнім «кришуванням» відбувається нещадна вирубка лісів і варварська експлуатація гірських річок.

А що при цьому залишається робити бойкам з гуцулами? Заробітки – щоб якось звести кінці з кінцями; пияцтво – щоб приглушити в собі почуття пригнічення, безнадії і образи; ну і сателітарні тарілки на старих дерев’яних хатах – щоб хоч за посередництвом телевізора потрапити в якийсь інший кольоровий і блискучий світ.

Наші горяни все більше нагадують індіанців у резерваціях, куди їх загнали нові господарі колись їхніх гір. Чи можливо ще повернути бойкам і гуцулам почуття господаря у Карпатах? Про це – на черговому засіданні Галицького дискусійного клубу «Митуса», у понеділок 18 червня.

 

Павлів Володимир, модератор 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 22

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Hohlokacap 28 червня 2012, 10:05

  Это чистой воды большевистская политика, которую продолжают и возглавители Эрефии.

  "Что касается украинцев, то советую относится вам к этому термину спокойно - как к современному названию народа Южной Руси."
  --- Дело не столько в названии, сколько в идейном наполнении - что это народ, отдельный от русского. Успокаиваться рано.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Д_Михайлович 27 червня 2012, 13:52

  Ну так это для науки, а в политической реальности наблюдается странная картина - провозглашается с одной стороны единая "российская нация", все граждане России - это россияне, безотносительно этнического происхождения, имеющие равные права. А с другой в республиках используются термины "титульная нация" или "коренной народ", что обеспечивает преимущественные права на занятие должностей в государственном аппарате именно представителей "коренных" народов, а не этнических русских.
  Что касается украинцев, то советую относится вам к этому термину спокойно - как к современному названию народа Южной Руси.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Hohlokacap 27 червня 2012, 13:22

  Нет - для коммуно-либеральной банды, грабящей этот самый русский народ, которого для них "нет". Да, есть "россияне" как ельцинско-путинский проект "политической нации", сочинённой для них акад.Тишковым. Но это не препятствует использованию термина "русские" - в той же науке, например, в этнографии, лингвистике, истории. Там русские как этнос - по-прежнему объект изучения, а не "россияне". То есть, тотальной россиянизации (подобной украинизации) не наблюдается.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Більше коментарів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук