Хто є у Галицькій партії?
У Львові активно презентувала себе нова політична сила - Українська Галицька Партія. Громадські діячі, правозахисники та науковці вирішили об’єднатись, аби йти у міську владу. Галицька Партія братиме участь у виборах вперше.
Особливістю партії є те, що вона позиціонує себе як перша локальна політична сила, що діє на території Галичини. Також вирізняє нових політиків й те, що кожен з членів партії має за плечима чималий досвід громадської роботи.
Хочеш змін – зроби їх сам! Так вважає Тарас Чолій, директор музею «Територія терору», продюсер фільмів «Золотий вересень» та «Срібна земля». Будучи активним громадським діячем, він, перш за все, зацікавлений у збереженні правдивої історії. Саме тому заснував проект «Локальна історія», де група науковців вже допомогла відкрити історію більш ніж двохсот галицьких сіл і містечок. За свою активну громадянську позицію під час Євромайдану зазнав переслідувань тодішньої влади. На його думку, влада стане ефективною тоді, коли перетвориться із закритого елітного клубу на відкрите середовище для нових людей із новими ідеями. Саме тому вирішив сам іти в політику.
Ще одна людина, яка хоче і може змінювати місто — Юлія Гвоздович, яка разом з іншими активними мамами створила громадську ініціативу «Львів, дружній до дітей та сімей». Каже, саме так можна запровадити європейські стандарти і у нашому місті та зробити його комфортним для вагітних жінок, дітей та людей з особливими потребами. З ініціативи молодої мами вже відбулося громадське обговорення щодо встановлення у місті дитячих майданчиків європейського зразка. Попереду — робота з громадськими закладами і унікальний майданчик у Парку культури. «Львів, в першу чергу, має бути відкритим не для туристів, а для звичайних львівських сімей», – зазначає Юлія.
Ігор Дякович, правозахисник та координатор міжнародного руху спільнот «Віра і світло» в Україні, вже довгий час працює із неповносправними львів’янами та їхніми родинами. Його історія в боротьбі за права людей з особливими потребами почалася із власного трагічного життєвого досвіду, коли він через недбальство комунальних служб втратив ногу. Сьогодні він разом з командою юристів, економістів, медиків та освітян відстоює право на гідне життя для мешканців рідного міста.
Юрій Бойко — культуролог та засновник галереї «Гердан», організатор багатьох мистецьких проектів.Також він є знаковою постаттю і у громадському житті міста: був активним учасником національно-визвольного руху, брав участь в установчих з’їздах Народного Руху, товариства «Меморіал». Попри заборону влади, у 1986 році разом з однодумцями першим видав у 5 екземплярах самвидавчу збірку Василя Стуса. Громадський діяч вважає, що зараз Львів має всі шанси перетворитися з культурної столиці у столицю розваг для туристів. Тому готовий пропонувати у владі стратегію розвитку культурного середовища у місті.
Іванка Гаврилко — патріотка, вихована школою «Пласту». Завдяки наполегливій роботі вона за короткий час отримала значний досвід та стала експертом з питань енергозбереження та енергоменеджменту. Після того, як вона завершила навчання на програмі «Good governance» Львівської бізнес-школи УКУ за активну позицію щодо вирішення екологічних проблем міста Іванку запросив на роботу до мерії міський голова. Іванка вважає, що в країні зараз відкриті 2 фронти: один — на Сході, а іншим є боротьба з корупцією на місцях. Як дружина українського військовослужбовця, вона вирішила йти в політику, аби не спостерігати проблеми рідного міста, а вирішувати їх.
З корупцією треба боротися тут і тепер! Мирослав Сімка, керівник проекту «Тендер та злочин», не дав вкрасти понад 260 мільйонів гривень із державного бюджету, моніторячи ситуацію у сфері державних закупівель. Йому вдалося зупинити махінації у державних структурах, за фактами зловживань відкрито 8 кримінальних справ. Мирослав слідкує за «фінансовою чистотою» чиновників вже у 5 областях Західної України. Також своїм обов’язком вважає допомогу українській армії - разом із колегам постійнои придбав перший безпілотник для АТО, який дав змогу українським військовим бачити територію противника до найменших дрібниць.
Реставрувати треба храми, а політику — будувати нову. Так вважає Оксана Бойко, що за фахом є архітектором-реставратором. Довгий час вона сприяє збереженню історичних пам’яток України, а також ділиться досвідом цієї галузі з молодими фахівцями у Львівській Політехніці. Зараз активістка є учасницею міжнародної пам’ятко-охоронної організації ICOMOS, Товариства охорони пам’яток історії та культури України. Кілька років тому їй разом з однодумцями вдалось ініціювати повну реставрацію львівського палацу Бандінеллі. Поза роботою Оксана активно відстоює архітектуру Галичини і давнього Львова перед агресивними забудовниками.
Антон Петрівський змінив своє ставлення до політики, коли зрозумів особисту відповідальність за долю держави. Корупція, соціальна несправедливість — це та злість кожного добровольця АТО, яку сьогодні переживає й Антон. Тому він вирішив йти в політику, щоб до влади знову не прийшли негідники, які спекулюють на людських слабкостях заради власних інтересів. Антон має чималий досвід системної роботи, він працював у Львівській міській раді, має 2 вищі освіти. Ще тоді зрозумів: там, де я зараз живу, будуть жити мої діти і, якщо не цікавитися життям міста та тим, що робить влада, ми приречені жити в бруді, ходити по ямах, платити хабар за довідку чи за місце для дитини в садочку.
Це не політика, це — господарка! Наталія Піпа, керівник громадської організації «Кращий Сихів»зупинила незаконну забудову скверу на Сихові. Це була напружена боротьба із забудовниками, яка тривала більше року. Проте це об’єднало багатьох активних сихівчан і вже сьогодні вони втілюють новий спільний проект «Сквер Гідності», який стане інтерактивним простором для усіх. Ще Наталя співпрацює з центром для дітей з особливими потребами «Джерело». НаталяПіпа переконана, що великі справи починаються зі щоденних, маленьких, але наполегливих кроків.
Одним із засновників Української Галицької Партії є Богдан Панкевич — громадський діяч, учасник багатьох громадських проектів та ініціатив. Є активним членом Несторівської групи. Довгий час він є почесним консулом Королівства Нідерландів у Львові, тому часто порівнював життя українців з європейськими реаліями. Будучи у свій час депутатом міської ради, він зрозумів, що у владі катастрофічно не вистачає молодих прогресивних людей з новими ідеями. А після подій Євромайдану, який підтримував із самого початку, він остаточно переконався, що лише молоді під силу змінити стару систему. Тому вирішив об’єднати громадських активістів і науковців Львова в одну ефективну команду. Громадський діяч переконаний: в країні все налагодиться, якщо люди будуть не пасивними одиницями, а відповідальними громадянами.
Ці та інші громадські активісти вирішили йти у місцеву владу у складі Української Галицької Партії. Нагадаємо, основною відмінністю нової політичної сили є орієнтація, в першу чергу, на місцеві проблеми. Детальніше про Галицьку партію можна дізнатись на сайті та на сторінці у Facebook.