Художниця Євгенія Гапчинська відсудила у дніпропетровського підприємця 40 тис. грн

Раніше Гапчинська отримала рішення на свою користь, яким суд зобов'язав львів'янина сплатити їй понад 100 тис. грн за порушення авторських прав

До виплати понад 40 тис. грн відшкодування за порушення авторських прав зобов’язав суд підприємця, який продавав передруковану копію картини Євгенії Гапчинської у Дніпропетровській області. Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Представник художниці Євгенії Гапчинської на Дніпропетровщині, юрист Богдан Карнаух розповів про непоодинокі випадки порушення її авторських прав у регіоні. Твори майстрині набули популярності, чим і користуються недобросовісні підприємці, каже він, а законом України встановлено будь-яке використання об’єктів інтелектуальної власності лише за згодою правовласника.

Нерідкісні, за словами представника художниці, випадки, коли твори Гапчинської, роздруковані на полотні, продаються і як картини. Один з таких випадків, заявляє юрист, був зафіксований в антикварному салоні.

Суд першої інстанції присудив салонові виплатити понад 40 тис. грн відшкодування. Як зазначив Богдан Карнаух, на призначені судові засідання сторона відповідача не з’являлась до винесення заочного рішення.

«Рішення однозначне – на користь художниці, а загалом судова система виступає на боці авторів. Якщо говорити про такі випадки з об’єктивної точки зору, то це банальна крадіжка. Людина чудово знала, чиї роботи вона друкує і продає, знала про відповідальність, але сподівалась на «авось»… Щодо Гапчинської, робота із захисту її авторських прав ведеться вже понад 10 років. Підприємці знають, що не можна продавати контрафакт, але продовжують це робити, бо це комерційно вигідно», – зазначив юрист.

В антикварному салоні із заявами про порушення авторських прав і рішенням суду категорично не згодні. Салон намагається оскаржити судову ухвалу. Керівник закладу Андрій Кушнір розповідає: у 2015 році до нього звернувся чоловік, він приніс згорнуте в трубочку полотно із зображенням дитини і домовився про декоративне оформлення. Про те, що цей випадок став предметом судового позову, каже антиквар, він дізнався пізніше, вже після рішення суду.

До слова, восени 2016 року київська художниця Євгенія Гапчинська відсудила у львівського підприємця 101,5 тис. грн за торгівлю магнітиками із зображеннями з її картин.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук