До теми
Захворюваність на кір на Львівщині меншає, але небезпека повністю не зникає. Медики щодня реєструють все менше пацієнтів, хворих на кір. Але й зараз у лікарнях міста та області є пацієнти з цією інфекцією та у важкому стані.
Десятирічна львів'янка потрапила до інфекційної лікарні із ускладненнями від кору ще 9 днів тому. Зараз стан її важкий, але дитина помалу одужує.
«В неї коровий енцефаліт, була втрата свідомості, судоми, інтоксикаційний синдром, в неї відсутні рухи в руках, ногах. Але зараз дитина прийшла до себе, почала самостійно ковтати», ‒ каже завідувач відділення інтенсивної терапії Віктор Токарев.
Десятирічна дівчинка ‒ сьома пацієнтка з коровим енцефалітом в обласній інфекційній лікарні за цей рік. Коли привозять таких пацієнтів, прогнозувати їхні шанси лікарі не беруться. Ліків від кору немає, тож усувають лише симптоми.
«Якщо підвищена температура, її збивають. Якщо у вас є вже ознаки ускладнення кору ‒ пневмонія, приєдналася бактерійна флора, надають антибіотики. Якщо у вас вже є ознаки енцефаліту, то лікують симптоматично вже енцефаліт», ‒ каже експертка з епідеміології департаменту охорони здоров'я Оксана Пушкарьова.
Єдиний захист від інфекції ‒ вакцинація. Зараз, кажуть лікарі, серед дітей є майже 90% щеплених, втім, і цього не достатньо для колективного імунітету.
«Коли ми щоденно реєстрували від 150 і більше випадків захворювання, то зараз ми реєструємо в десятках. Але ми все ж таки рахуємо. І це від 30 до 50 випадків кожен день, захворюваність дальше тримається», ‒ додає заступник директора Лабораторного центру МОЗ Львівщини Олег Когут.
Цьогоріч від корового енцефаліту вже померла дворічна дитина. Загалом епідемія забрала чотирьох у Львівській області. За два роки недугу підчепили 16 тисяч людей.