Hyundai на 47% дорожчий від українського аналога
Ціна електропоїзда Hyundai на 47% вища, ніж аналогічного електропоїзда виробництва ПАТ "Крюківський вагонобудівний завод". Про це йдеться в повідомленні КВБЗ, розміщеному на сайті підприємства.
За їх інформацією, вартість двосистемного швидкісного дев'ятивагонного електропоїзду для міжрегіональних перевезень виробництва КВБЗ становить або 20,85 млн доларів США.
"Ціна електропоїзду Hyundai дорівнює $29 165 мільйонів без ПДВ, а з урахуванням вартості модульних запчастин і документів, що постачаються з 10 поїздами, загальна вартість електропоїзда становить $30,7 мільйонів", - наголосили в повідомленні.
Випуск на КВБЗ двох швидкісних міжрегіональних електропоїздів - перший і другий етапи інвестпроекту, який уряд згідно із постановою вніс до "Державної програми розвитку внутрішнього виробництва".
Загальна вартість проекту становить 767,1 мільйонів гривень.
"Крюківський вагонобудівний завод" та підприємства-партнери вклали власні кошти у створення потужностей, організацію нових робочих місць, сподіваючись, що проект буде затребуваний і отримає подальший розвиток", – йдеться в повідомленні.
В КВБЗ заявили, на створення електропоїзді виділені кошти не з державного бюджету.
"Наголошуємо, це не державні вкладення, а саме стільки інвестує з власного прибутку КВБЗ у розробку швидкісних і високошвидкісних поїздів. Нова техніка на заводі створюється виключно на власні кошти", – йдеться в повідомленні.
Як відомо, міжвідомча комісія нещодавно дозволила експлуатацію двох міжрегіональних швидкісних двосистемних електропоїздів виробництва КВБЗ, а також виготовлення партії з 10 штук.
Нагадаємо, що перший електропотяг Hyundai відправився з Києва до Львова 25 травня 2012 року.
З початком холодів потяги Hyundai, які курсують в Україні, почали часто ламатися. Зокрема, як інформував ZAXID.NET, у жовтні електропотяг Hyundai, який прямував з Києва до Харкова, дві години простояв посеред поля. «Наш Hyindai зламався і простояв дві години в чистому полі. Систему опалення відключили, гарячого чаю не було», – інформували пасажири.
А 13 жовтняпотяг Hyundai №161 Харків-Київ прибув до столиці із запізненням на три години. Наприкінці червня швидкісний потяг Hyundai №170 Львів-Київ, який мав прибути до столиці об 11:55, запізнився на 2 години. Окрім цього, потяг Hundai Харків-Київ з технічних причин зупинився недалеко від Полтави. А 11 червня потяг, який віз вболівальників з Києва у Донецьк на матч Англія-Франція, через 23 хвилини після відправлення змушений був зупинитися. Як тоді повідомили пасажирам співробітники транспортної міліції, рух було припинено через технічну несправність потягу. 10 червня ще один потяг Hyundai запізнився з прибуттям до Львова на годину через поломку пантографа.
Компанія Hyundai вибачилася за створені українським пасажирам незручності при користуванні швидкісними електропоїздами власного виробництва.