Ігор Калинець напише біографічну книгу про Богдана Ігоря Антонича
Львівський поет та громадський діяч Ігор Калинець пише біографічну книгу про Богдана Ігоря Антонича - «Старе і не старе про Антонича». Про це повідомив 17 березня на літературному вечері у книгарні-кав’ярні «Кабінет» Ігор Калинець.
"Біографічні відомості про Антонича можуть поміститися на 1-2 сторінках. Ігор Калинець займається збором матеріалів для написання біографії Антонича", - зазначив модератор літературних зустрічей у "Кабінеті" Юрій Кучерявий.
За словами Ігоря Калинця, він на початку 1960-х років відкривав Антонича для себе і для України, був одним з тих, хто шукав його могилу, перший, хто поставив на могилі хрест дерев’яний (перший), одним з тих, хто запровадив святкування річниць Антонича.
"Сама біографія Богдана Ігоря Антонича скупа й неточна. З серпня я зайнявся написанням книги. Робота цікава, але чому я нею не зайнявся у 1960-х, 1980-х роках? Зараз немає людей, які знали Антонича, немає фотографій. Робота в деяких моментах нагадує детектив. Доводиться по крупинках віднаходити якісь моменти, зв’язувати їх між собою. На багато запитань я не отримав відповіді. Деякі розділи будуть недописані, можливо, хтось знатиме якусь підтверджену інформацію, то її можна буде пізніше додати. Книга складатиметься з таких розділів: "Дитинство", "Гімназія. Левандівська просвіта", "Опера "Довбуш", "Недуга" (лікарський погляд на те, чим усе таки хворів Антонич), "Похорон", "Могила", "Наречена" (про Ольгу Олійник, завдяки їй вдалося видати посмертно збірки "Зелена Євангелія" та "Ротації"). Книга матиме близько 100 сторінок. Сюди ж ми помістимо понад 30 фотографій не конче тих, які є в інших виданнях", - зазначив Ігор Калинець.
Зокрема, Ігор Калинець у книзі розповість, як йому вдалося вияснити, що вуйко Антонича – Володимир Волошинович, у якого мешкав поет на вул. Городоцькій, 50, був заможний і мав цілий другий поверх. Одна з кімнат – довга і вузька - належала Богдану Ігорю Антоничу. Окрім цього Антонич похований біля свого дядька Володимира Волошиновича (помер 1935 р.) на Янівському кладовищі. Не знайшлося точних відомостей, що сталося із двоюрідним братом Романом і тіткою Параскевою, яка дуже прихильно ставилася до Антонича, та є підозри, що у 1939-40 рр. їх вдвох вивезли на Сибір, і причина – розкішне приміщення, яке "совєти" забрали "своїм".
"Мені дуже кортить видати книжку. Я чекаю листа з Братислави від родичів Антонича, якщо вони відгукнуться, то книга може поповнитися новими відомостями, можливо, фотографіями. Якщо ні – то книга вийде такою, якою є. Міркую, що її можна буде побачити уже в квітні", - запевнив Ігор Калинець.