Дані про рух громадського транспорту Львова надсилатимуть у Facebook Messenger
Користувачі Facebook можуть користуватись чат-ботом та отримувати інформацію про рух транспорту в чаті месенджера
До теми
- У львівських трамваях і тролейбусах запровадили півторагодинні та добові квитки ZAXID.NET
- У Львові збільшать кількість виділених смуг для громадського транспорту ZAXID.NET
- Мобільні додатки про рух громадського транспорту Львова отримають новий сервіс ZAXID.NET
- У Львові запровадять систему онлайн-інформування про рух громадського транспорту ZAXID.NET
Інформацію про прибуття громадського транспорту Львова до певної зупинки користувачі Facebook зможуть отримувати в чаті месенджера. Для цього використовується чат-бот, в який на запит користувача надсилається інформація про рух маршруток. Раніше оцінити переваги Lvivсityhelper bot можна було у Telegram. Тепер користь від відкритих даних зможуть отримувати і користувачі Facebook.
Як це працює:
1. Перейдіть за цим посиланням;
2. У вашому месенджері з’явиться чат Lvivcityhelper bot;
3. Натисніть кнопку «Почати»;
4. Вам буде запропоновано вибрати одну з категорій у меню (в лівому нижньому кутку). Розділ «Благоустрій та інфраструктура»; обираєте пункт «Наступний транспорт на зупинці»;
5. Обираєте номер зупинки, яка вас цікавить (код зупинки позначений на спеціально встановленому знаку на кожній зупинці громадського транспорту). Також номери зупинок можна дізнатися за посиланням.
6. Отримуєте інформацію щодо часу прибуття автобусів різних маршрутів на цю зупинку.
Інформація про маршрути на прикладі зупинки №63 вул. Руська
«Використавши API системи відслідковування місця розташування міського громадського транспорту в реальному часі, чат-бот повідомляє інформацію про прогнозований час прибуття громадського транспорту до зупинки. Такий спосіб отримання інформації про прибуття громадського транспорту запропонований як альтернатива мобільним аплікаціям або надсилання смс-повідомлення з кодом зупинки на короткий номер телефону, закріпленого за ЛКП «Львівавтодор», які були запроваджені у Львові раніше», – повідомили у прес-службі ЛМР.
Також змін зазнав і сам функціонал чат-бота: команда сектору відкритих даних ЛКП «Міський центр інформаційних технологій» створила нові набори даних. Через це було змінено структуру головного меню. У розділі «Благоустрій та інфраструктура» мешканці тепер можуть дізнатись не лише про ремонтні роботи у місті, на які було виділено кошти з бюджету у 2018 році, а й скористатись новими доданими функціями — перевірити, коли до конкретної зупинки прибуде громадський транспорт, довідатись про організації, на які покладено функції обслуговування житлового будинку.
Також за допомогою чат-бота можна:
У розділі «Благоустрій та інфраструктура» отримати інформацію про обслуговування житлових будинків, а також ремонтні роботи. Вказавши конкретну адресу (назву вулиці та номер будинку), користувач отримує інформацію щодо того, хто забезпечує обслуговування житлового будинку за нею: об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, ЛКП, приналежність до приватного сектору забудови. Якщо обслуговуванням будинку займається ЛКП, чат-бот надає додаткову інформацію щодо адреси його розташування, а також контактний номер телефону гарячої лінії ЛКП.
У розділі «Дозволи» користувач може ознайомитись із реєстром містобудівних умов та обмежень. Ввівши назву вулиці, мешканець отримує інформацію щодо об’єктів будівництва на цій вулиці, які отримали погодження від ЛМР. Також можна перевірити, чи законно розміщений літній майданчик за певною адресою
У розділі «Структура ЛМР» можна відшукати інформацію про структурні підрозділи.
У розділі «Освіта» можна знайти перелік закладів дошкільної, шкільної та позашкільної освіти, а також отримати інформацію про набір у 1-ий клас.
До слова, також ця інформація оприлюднена на Порталі відкритих даних Львова.
Уже незабаром команда проекту LvivCityHelper bot додасть офіційно затверджені графіки руху громадського транспорту Львова та бюджети комунальних шкіл і оновить інформацію щодо титульних списків на 2019 рік.
Проект LvivCityHelper bot є учасником конкурсу проектів на основі відкритих даних Open Data Challenge, який проводить проект USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах» за сприяння Державного агентства з питань електронного урядування України та у партнерстві з Фондом Східна Європа та 1991 Open Data Incubator. Проект став одним із переможців фінального етапу конкурсу Open Data Challenge 2018, що відбувся в рамках Open Data Forum.