Інтелігенція пропонувала Януковичу ветувати мовний закон
Президент Віктор Янукович ухвалив рішення розробити зміни до мовного закону, щоб до нього повернутися у вересні місяці. Він дав доручення і під час зустрічі з інтелігенцією ознайомив їх із проектом цього доручення Кабінету Міністрів та ВР про те, щоб прийняти такий закон, який буде консолідовувати суспільство, а не розколювати його.
Про це УНН повідомив голова Всеукраїнського товариства "Просвіта" Павло Мовчан після зустрічі В.Януковича з представниками української інтелігенції.
П.Мовчан розповів, що під час зустрічі були розставлені акценти в найважливіших пунктах, що стосуються конституційного поля України. «Почав розмову перший Президент України Леонід Макарович Кравчук. Він, як на мене, дав вичерпну картину, пов’язаної з прийняттям "мовного" закону, розказав про наслідки, які можемо мати, в разі його впровадження в життя і фактично він задав тон цій розмові», – розповів голова Всеукраїнського товариства "Просвіта".
За його словами, було багато моментів, які були прийняті Януковичем належним чином, і саме тому він ухвалив рішення зробити зміни до цього закону, щоб до нього повернутися у вересні місяці.
П.Мовчан, між іншим, зауважив, що не знає механізму чи буде накладено президентське вето на цей закон, чи будуть внесені зміни. "Я пропонував ветування для того, щоб спочатку прийняти закон про статус української мови, як єдиної державної, а потім вже підверстувати під цей закон так званий закон про мовну політику. Не про засади мовної політики, оскільки засади визначені статтю 10 Конституції України. Якщо він (президент – ред.) створює робочу групу, то це означає, що він не може його підписати. Якщо він його підпише, то закон вступає в силу з певного часу", – резюмував він.
Нагадаємо, 3 липня Рада прийняла закон «Про основи державної мовної політики», який розширює сферу застосування російської мови. За цей закон проголосувало 248 депутатів.
Після прийняття скандального мовного законопроекту, у відставку подав віце-спікер Верховної Ради України Микола Томенко, а голова Верховної Ради Володимир Литвин просить народних депутатів прийняти і його відставку.