Іран оприлюднив дані «чорних скриньок» зі збитого літака МАУ
Екіпаж збитого в Ірані Boeing 737 до останнього намагався врятувати літак
До теми
23 серпня Організація цивільної авіації Ірану оприлюднила дані з «чорних скриньок» зі збитого над Тегераном літака МАУ. Про це повідомило іранське інформагентство Tasnim.
Зазначається, що бортовий самописець припинив свою роботу о 6:14 ранку за місцевим часом внаслідок потрапляння першої ракети в літак. До вибуху літак летів у звичайних умовах.
«Чорна скринька» встигла записати всі звуки з кабіни пілотів упродовж 19 секунд після вибуху ракети. Судячи із записів, екіпаж до останнього намагався врятувати літак.
Розмова пілотів свідчить також про проблеми з електропостачанням, внаслідок чого інструктор польотів надав вказівки увімкнути допоміжний блок живлення.
Перша ракета завдала серйозних ушкоджень літаку, але двигуни не відключилися.
Через те, що запис у кабіні завершився через 19 секунд після вибуху, а друга ракета досягла літака щонайменше за 25 секунд після першої, поки неможливо проаналізувати вплив другої ракети на літак.
Як інформував ZAXID.NET, Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» розбився 8 січня невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейні, що на околицях Тегерана. На борту перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі вони загинули.
Іран визнав, що збив український літак, лише 11 січня. 27 січня The New York Times повідомила, що високопоставлені військові Корпусу вартових ісламської революції (КВІР) протягом трьох днів приховували від президента Ірану Хасана Рухані факт ракетного удару по пасажирському літаку. 14 січня Верховна Рада України поклала повну відповідальність за катастрофу на владу Ірану.
Тегеран довго відмовлявся передати Києву чи іншим країнам бортові самописці збитого літака для розшифровки. Лише 12 червня стало відомо, що Іран офіційно запросив у Бюро з розслідування авіакатастроф (BEA) Франції допомогу у розшифровці «чорних скриньок».
Розшифровка «чорних скриньок» літака авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України», підтвердила, що лайнер упав унаслідок влучення в нього ракети, а на момент збиття він був справний.