Ірина Фаріон обізвала Пласт «виродками» за портрет Шевченка у скаутському капелюсі
Колишня народна депутатка від партії «Свобода» Ірина Фаріон відзначилася різкими висловлюваннями у Facebook на адресу скаутської організації Пласт. Свій різкий коментар у неділю, 10 березня, політикиня опублікувала під дописом на сторінці Пласту, присвяченому 205-й річниці з дня народження Тараса Шевченка.
Привітання на день народження Тараса Шевченка на сторінці Пласту проілюстрували портретом поета в скаутському капелюсі. Автором портрета став художник Олександр Грехов, виставку якого «Квантовий стрибок Шевченка» нещодавно через погрози скасували у Львові та Вінниці.
Ірина Фаріон відреагувала на публікацію стилізованого портрета Шевченка на сторінці Пласту коментарем: «Виродки. Вас відшмагати треба. Ідіоти. Які ви пластуни, ви моральні дегенерати».
Коментар екс-нардепки спричинив бурхливу полеміку на сторінці Пласту. Публікацію стилізованого портрета Шевченка на сторінці українських скаутів різко прокоментувала і письменниця та громадська діячка Лариса Ніцой. Вона написала, що «Пласт уже зовсім збочився» і звинуватила художника Олександра Грехова в приналежності до «руского міра».
Нагадаємо, що в лютому виставку Олександра Грехова «Квантовий стрибок Шевченка» експонували на станції метро «Тараса Шевченка» у Києві. Художник стилізував портрети Шевченка під відомих персонажів світової поп-культури: Джека Горобця, магістра Йоди, Вільяма Воллеса, Термінатора, Елвіса Преслі, Че Гевари і навіть статуї Свободи.
Виставку достроково закрили після того, як 17 лютого постери порізав ножем учасник праворадикальних організацій Юрій Павленко (Хорт). Вандал заявив, що виставка «образила його національні почуття». Акт вандалізму та погрози організаторам виставки «Квантовий стрибок Шевченка» викликали масову підтримку автора проекту Олександра Грехова.
Засновник мережі ресторанів Veterano Леонід Остальцев зголосився розмістити в приміщенні свого ресторану виставку «Квантовий стрибок Шевченка». Ілюстраторка інтернет-проекту The Devochki Леся Мазаник за аналогією з поп-артівським Кобзарем створила серію ілюстрацій про Лесю Українку. Згодом художник Влад Корнюк намалював аналогічні портрети Івана Франка.