Кабмін дозволив збивати ворожі літаки в українському повітряному просторі

Відкривати вогонь на враження ворожих цілей можна після попереджувального вогню

Кабінет міністрів ухвалив постанову №1012, яка уточнює покладені на Збройні сили завдання щодо забезпечення недоторканності повітряного простору України. Про це інформує «Урядовий портал».

Для адаптації базових законодавчих документів з питань оборони до сучасних реалій та викликів в умовах «гібридної війни» з Російською Федерацією внесено зміни до постанови Кабінету міністрів України від 26 травня 2005 р. № 377.

У документі, який датований 28 грудня, йдеться про «знищення повітряних суден збройних формувань інших держав, які порушили державний кордон України та застосовують зброю та/або проводять десантування особового складу, бойової техніки, в тому числі знищення безпілотних повітряних суден, які порушили державний кордон України або застосовуються в повітряному просторі України з метою здійснення терористичного акту, ведення розвідки, постановки перешкод, забезпечення зв’язку незаконних збройних формувань».

Зазначається, що рішення про відкриття черговими літаками-перехоплювачами (вертольотами) попереджувального вогню та вогню по цілі надається міністрові оборони, начальнику Генштабу, командувачу Повітряних сил ЗСУ або особам, що виконують їхні обов’язки. Крім того, командирам екіпажів чергових літаків-перехоплювачів (вертольотів), кораблів (катерів), наземних засобів протиповітряної оборони надається право самостійно відкривати вогонь по повітряних суднах збройних формувань інших держав, які порушили державний кордон України та застосовують зброю.

У документі наголошується, що відкривати вогонь на враження можна тільки після попереджувального вогню.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук