Кабмін призначив свого аудитора НАБУ

Кабмін призначив свого аудитора НАБУ

Кабінет міністрів обрав аудитором Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) від уряду Буроменського Михайла Всеволодовича. Таке рішення на позачерговому засіданні уряду озвучив прем'єр-міністр Володимир Гройсман, пише «Українська правда».

«Шляхом обговорення на позачерговому засіданні уряду ми дійшли згоди, що такою кандидатурою може бути кандидат, який подав свою кандидатуру, а саме Буроменський Михайло Всеволодович. Після обговорення питання винесене на розгляд урядовців і прийняте одноголосно», - сказав він.

Таким чином, представником комісії зовнішнього контролю для проведення незалежної оцінки аудиту ефективної діяльності НАБУ уряд вважає Буроменського Михайла Всеволодовича. Обраний на посаду аудитора Буроменський народився у 1957 році, має вищу юридичну освіту, закінчив Національний університет ім. Ярослава Мудрого.

«Має наукові звання, кандидат юридичних наук, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент правових наук України. Працює професором кафедри міжнародного права інституту Міжнародних відносин Київського університет ім. Тараса Шевченка», - сказав Гройсман.

Додамо, що Буроменський неодноразово залучався в якості експерта провідними міжнародними міжурядовими організаціями (Рада Європи, Європейський Союз, Управління Верховного Комісара ООН з прав людини, Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців, Світовий Банк, Програма Розвитку ООН, Всесвітня Організація Охорони Здоров’я, ОБСЄ). У якості правового експерта ООН брав участь у діяльності Місії ООН в Грузії (Абхазії) – UNOMIG.

Член постійної делегації України в Групи держав Ради Європи проти корупції – GRECO (з 2006 р.). Член Спеціальної ad hoc групи з питань навігаційно-гідрографічного забезпечення мореплавства на переговорах України та Російської Федерації (з 2007 р.). Суддя ad hoc Європейського суду з прав людини (з вересня 2009 р.).

Обраний представник був також завідувачем кафедрою міжнародного права та державного права зарубіжних країн Національного університету «Юридична академія імені Ярослава Мудрого» (2008-2015 рр). Став професором кафедри з 2015 р.

Також повідомляється, що сьогодні Кабмін мав провести дві заключні співбесіди із кандидатами на аудиторів НАБУ від уряду, проте зміг провести лише одну – із Карлосом Кастресану.

Зв'язок із іншим кандидатом, Максимом Гольдарбом, не вдалося встановити. Громадська організація, яка його висувала, заявила, що той весь час перебуває за кордоном. На своїй сторінці у Facebook експерт антикорупційної групи Реанімаційного пакету реформ Віталій Шабунін написав, що Кабмін сьогодні обере свого аудитора.

Як повідомлялося, уряд провів співбесіду з 10 кандидатурами на посаду аудитора Національного антикорупційного бюро від Кабміну. Першочергово подавались 16 кандидатур, троє претендентів знялися і не прийшли на засідання робочої групи. Ще один не відповідає заявленим вимогам. Таким чином залишалися 12 кандидатур: Джованні Кесслер, Роберт Сторч, Віктор Острянський, Сергій Гончаренко, Павло Комірчий, Михайло Буроменський, Олександра Яновська, Аркадій Бущенко, Петрос Клерідес, Максим Гольдарб, Карлос Кастресану і Марта Борщ. Із них громадські організації запропонували Кабінету міністрів 9 кандидатур.

Відповідно до закону про НАБУ, президент, Верховна Рада та Кабінет міністрів щороку визначають по одному члену комісії з числа осіб, які мають значний досвід роботи в органах досудового розслідування, прокуратури, судах за кордоном чи міжнародних організаціях, володіють необхідними знаннями та навичками для проведення такої оцінки (аудиту), а також мають бездоганну ділову репутацію. У 2017 році має відбутися перший подібний аудит НАБУ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук