Кабмін просять посприяти у вивезенні угорських гудронів із Львівщини

Депутати Львівської облради звернулися до Кабміну з проханням розглянути проблему негативного впливу на навколишнє природне середовище області гудронних залишків, завезених з Угорщини, а також сприяти позитивному вирішенню цього питання на державному рівні.

Депутати зазначили у зверненні, що за 2001–2002 роки на територію Львівщини з Угорщини ДП МВС України «Спецсервіс» імпортувало 16,9 тис. тонн нейтралізованих гудронних залишків, які упродовж наступних двох років було перероблено в модифікатор типу «МГ», передає прес-служба ЛОР.

Відповідно до українського законодавства, підприємство, у власності або в користуванні якого є хоча б один об'єкт поводження з небезпечними відходами, зобов'язане забезпечити запобігання забрудненню ними навколишнього природного середовища, а в разі виникнення такого забруднення – ліквідувати забруднення і його наслідки.

Однак власник модифікатора (ДП «Спецсервіс») досі не вжило жодних заходів для екологічно безпечного його зберігання й утилізації. Водночас органи виконавчої влади Львівщини не можуть вчиняти будь-яких дій щодо модифікатора, оскільки лише власник зобов'язаний гарантувати екологічно безпечне зберігання й подальшу утилізацію належного йому продукту.

Також у зверненні зазначено, що впродовж липня-жовтня 2003 року ТзОВ «ОСМА-Ойл» завезло на територію Львівщини 2,996 тис. тонн гудронних залишків, які нині визнано речовими доказами в кримінальній справі, що її розслідує слідчий відділ Миколаївського РВ ГУ МВС України у Львівській області. Отож, відповідно до чинного законодавства, підприємство не в праві розпоряджатися речовими доказами в кримінальній справі.

На сьогодні департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА веде роботу з підприємствами, установами та організаціями, які мають намір взяти участь у вирішенні проблеми утилізації гудронних залишків. Однак, на переконання депутатів, вирішити повністю проблему негативного впливу на навколишнє природне середовище гудронних залишків на місцевому рівні не вдасться. Тому вони й звернулися до уряду з проханням розглянути цю проблему.

Довідка. Гудрон – в'язка рідина або твердий асфальтоподібний продукт чорного кольору з блискучим зламом, залишок, що утворюється в результаті перегонки з нафти.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук