Кавові король та королева обирають найсмачнішу каву
Найкраща кав'ярня
Суботній ранок. Для кавового короля та королеви вже подали карету. Вони вирушають своїм королівством у пошуках кав’ярні, де найсмачніше заварюють каву.
Королівський тур - щорічна атракція фестивалю "На каву до Львова". Його величності Григорію Заварному та Ользі Кавовій - не позаздриш. Попереду - чотирнадцять філіжанок кави: як не випити, то принаймні надсьорбнути доведеться. Адже чотирнадцять закладів готують свій оригінальний запашний напій.
Аби кава була смачною, кажуть барісти, варто молоти зерна аж перед заварюванням. Адже змелена за три доби втрачає свої якості. Та й дегустувати її потрібно вміти: після першого ковтка відразу запити водою. Однак у короля - свій спосіб.
На першому кавовому фестивалі до одного з членів журі , який не вмів смакувати кавою , викликали "швидку" . Тож перед дегустуванням задля обережності королева на сніданок кави у своїх служниць не просила.
Кав’ярні відзначили і спеціальними грамотами. Однак зачитати "за що?" його величність не змогли.
Тож коли вирушали до наступної кав’ярні, - готувалися вже дорогою.
Як і щороку, для найкращої кав’ярні Львова, яку обирали і кавомани, організатори фестивалю приготували дарунок.
“Позаминулого року, коли був ретро стиль, була дуже хороша, така автентична в ретро стилі кавомолка. Дуже красива”, - каже королівський лакей Володимир Чухонкін.
У неділю назвали кав’ярню-переможницю, якій вручили ковану джезву.
“Не можна виграти приз - і розслабитись: потрібно кожного дня бути в тонусі. І робити каву так, як би ти її робив на конкурс”, - каже мер міста Андрій Садовий.
А ще у лотереї визначили і гурмана-щасливця, що брав участь у голосуванні, - тепер він смакуватиме турецькою кавою у Стамбулі.
“Жарт, який сказали харків’яни: чи не даєте ви, коли діти в дитинстві з соски п’ють молоко, чи не досипаєте ви туди кави. Я думаю, що якась доля в жарті правди є тому, що кава у львів’ян в крові. І це справжнє львівське свято”, - каже організатор фестивалю Андрій Сидор.