Кавовий чемпіон поділився секретами приготування справжньої кави по-львівськи
У п'ятницю, 19 вересня, у рамках міського свята «На каву до Львова» на оглядовому майданчику Ратуші відбувся майстер-клас із приготування традиційної кави по-львівськи. Секретами правильного приготування кави у джезві поділився чемпіон Великобританії, фіналіст чемпіонату світу з приготування кави, засновник концептуальної кав'ярні «Перша кава» Вадим Грановський.
Основні складові хорошої кави, за словами Вадима Грановського, – це посуд, кава та вода. Сам майстер готує напій у срібній джезві, покритій міддю та завжди дотримується основних правил приготування хорошої кави.
Отож, запам'ятайте такі правила:
- Кава. Каву слід зберігати в зернах і молоти безпосередньо перед запарюванням. Через 10-15 хв. після помолу вона втрачає свої ароматичні та смакові якості.
- Вода. Якість кави залежить від води. Проста водопровідна вода категорично не годиться для приготування смачної та ароматної кави. Слід брати воду джерельну або фільтровану.
- Джезва. Вона має бути мідна. Бажано з цільного листа металу. Засипавши каву в джезву, її слід розмішати, щоб не було грудочок. Це перший і останній раз, коли каву розмішують.
- Процес. Каву потрібно варити, а не заварювати. Вогонь слід підібрати так, щоб кава варилася 4-5 хв. Бо коли кава «збігає», «вбиваються» всі ароматично-смакові якості. Пінка, яка підіймається над поверхнею кави, не повинна кипіти, інакше з кави випаровуються ароматичні масла. Коли пінка підніметься до краю джезви її, джезву, слід зняти з вогню та хвилинку витримати на столі. Потім перелити напій у горнятко і зачекати хвилинку, щоб гуща осіла на дно.
Дегустаторами стали львів’яни, які й оцінили смак традиційної кави по-львівськи.
«Спробувала без цукру, зазвичай п’ю з цукром. Але ця кава була неперевершена, дуже смачна. Відрізняється від тієї, що вдома, бо немає часу на приготування. Але тепер буду пробувати таку готувати», — поділилася враженнями львів’янка Софія.
Відвідали майстер-клас на Ратуші понад тридцять осіб.