Керівництво ГПУ залякує слідчих у справі «діамантових прокурорів»
Заступник генпрокурора заявив про тиск на нього з боку колег
Заступник генерального прокурора України Віталій Касько заявив про тиск на слідчу групу і співробітників СБУ, які займаються розслідуванням кримінальних проваджень щодо колишніх високопоставлених прокурорів Олександра Корнійця та Володимира Шапакіна.
«Тиск на тих, хто ініціював і розслідує справу Шапакіна і Корнійця, посилився… Тиск на слідчих, процесуального прокурора, слідчих генеральної інспекції здійснюється і з боку керівництва управління внутрішньої безпеки Генпрокуратури. І щодо мене місяць здійснювали негласну перевірку, в тому числі управлінням внутрішньої безпеки», – заявив Касько на засіданні парламентського комітету з питань запобігання та протидії корупції у вівторок, 27 жовтня, передає «Інтерфакс-Україна».
«Таким чином, я можу зробити висновок, що керівництво Генпрокуратури не зупиняється ні перед чим, щоб залякати слідчих», – додав він.
Крім того, заступник генпрокурора заявив, що має інформацію про те, що проти заступника голови СБУ – начальника Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління СБУ Віктора Трепака відкрили кримінальне провадження.
«У нас є інформація, що проти Віктора Миколайовича Трепака відкрито кримінальне провадження за нібито розголошення державної таємниці. Це свідчить про те, що робиться все, щоб відбити бажання робити щось далі, тим, хто працює в цій справі», – сказав Касько.
У свою чергу Трепак на засіданні антикорупційного комітету заявив: «Ми добре знаємо і розуміємо ризики і небезпеки, але у нас було переконання, що так треба робити… Особливості цієї справи змусили нас діяти нестандартно в межах Кримінального процесуального кодексу. У цій справі є протидія розслідуванню і це цілком зрозуміло, але ми не зовсім очікували потужну протидію, що свідчить про рівень корумпованості системи (органів прокуратури)».
Він також наголосив, що слідча група, незважаючи на протидію, робить все, щоб ці справи були в суді.
Водночас присутній на засіданні комітету заступник генпрокурора – головний військовий прокурор України Анатолій Матіос відкинув звинувачення своїх колег в тиску на них.
«Якихось підстав говорити про тиск моїм колегам Віктору Миколайовичу та Віталію Вікторовичу немає. Ця справа дійсно повинна бути направлена до суду», – сказав Матіос.
Заслухавши інформацію представників прокуратури та СБУ, члени комітету прийняли рішення проінформувати президента України про факти тиску в цій справі, звернутися до голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана з проханням заслухати генерального прокурора України Віктора Шокіна з розслідування цієї справи, а також закликати генпрокурора забезпечити умови незалежного слідства по справі.
Нагадаємо, заступник прокурора Київської області Корнієць та перший заступник начальника Головного слідчого управління ГПУ Шапакін були затримані 5 липня під час спецоперації СБУ та ГПУ.
За даними СБУ, в затриманих вилучено близько 500 тис. доларів та коштовності. Встановлено, що вони вступили в корупційну змову та отримали хабар у розмірі 3 млн 150 тис. грн. Під час обшуків у Шапакіна було вилучено 400 тис. доларів, а в Корнійця – значну кількість ювелірних виробів, 65 діамантів та автомат Калашникова. Обом затриманим повідомлено про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 368 (одержання хабара) Кримінального кодексу України.
16 липня генпрокурор Віктор Шокін звільнив Шапакіна та Корнійця з органів прокуратури.
Печерський райсуд Києва ухвалив рішення про арешт Шапакіна та Корнійця на два місяці з можливістю внесення застави у розмірі 3,2 млн грн. Шапакін вніс необхідну суму застави, його відпустили з СІЗО.
Згодом Апеляційний суд Києва збільшив заставу Шапакіну до 6,4 млн грн. Він його вніс і вийшов із СІЗО.
31 липня Корнієць вийшов із СІЗО після внесення застави в сумі 3,2 млн грн.
Колишній заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць стверджує, що вилучені у нього діаманти були дрібними і дешевими.
17 жовтня заступник генпрокурора Давід Сакварелідзе заявив, що схеми прокурорів Корнійця і Шапакіна лише «верхівка айсберга».
21 жовтня прокуратура звернулася до суду з клопотанням про взяття під варту Корнійця. Того ж дня йому оголосили нову підозру.