Кількість українських біженців до Польщі може зрости

Польща є найближчим сусідом, тому повинна бути готова до збільшення кількості емігрантів з України. Сьогодні зростає кількість українців, котрі бажають отримати там міжнародний захист.

Про це в понеділок, 18 серпня, заявила Анна Розтоцька, директор Міжнародної організації з міграційних питань.

«В країнах ЄС від березня подання склали понад 200 осіб. В Польщі від початку року статус біженця хочуть отримати понад 1000 людей», - сказала вона в інтерв’ю «Польському радіо».

За її словами на даний час найбільше українців шукає безпечного місця всередині країни. В Україні є понад 140 тис. внутрішніх переселенців, осіб, які втікають з місць боїв на територію інших областей: близько 15 тис. – це особи з Криму, натомість 125 тис. – мігранти, що переїхали зі східних областей.

Проте частина українців таки вирішує податися в еміграцію. Аби отримати статус біженця потрібно подати заяву, котра буде розглянута між іншим з огляду на актуальну ситуацію в країні, з якої емігрант приїжджає.

«Не всі подання можуть бути розглянуті позитивно. Йдеться про те, щоб міжнародним захистом користувались лише ті, хто цього справді потребує. Біженець – це особа, яка шукає міжнародного захисту, а його окраїна не в стані запевнити безпеку та охорону», - нагадала Анна Розтоцька.

Українці, котрі приїжджають в Польщу, використовують також інші способи еміграції, у тому числі єднання з родиною, пошук роботи.

«В Польщі щороку виписується близько 200 тисяч засвідчень для українців, або ж спрощень, для осіб, які можуть приїхати в Польщу і працювати 6 місяців. Багато з цих людей намагаються на даний час продовжити собі це перебування», - повідомила Розтоцька.

Анна Розтоцька переконана, що міграційний рух буде визначати майбутній розвиток ситуації в регіонах, де точаться бої, а Польща, яка є найближчим сусідом, повинна бути готова до збільшення кількості емігрантів з України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук