Колишній віце-спікер ВР Калєтнік після Майдану вивів до Росії $7 мільйонів

Член команди Януковича проводив сумнівні трансакції через «Райффайзен Банк Аваль»

Колишній віце-спікер ВР Калєтнік після Майдану вивів до Росії $7 мільйонів
фото Ilikenews.com
Ігор Калєтнік

Колишній керівник митниці та екс-віце-спікер парламенту Ігор Калєтнік після втечі команди Віктора Януковича вивів з України в Росію щонайменше $7 млн (в еквіваленті – понад 66 млн грн), свідчить ухвала Печерського суду Києва від 30 вересня 2015 року.

Згідно з документами суду, які наводить «Перша інстанція», співробітникам Національного банку України доручено провести позапланову виїзну перевірку в «Райффайзен Банк Аваль». Клопотання про проведення цієї ревізії в суд подала Генеральна прокуратура, оскільки ці дані допоможуть у розслідуванні про незаконне збагачення колишнього першого заступника голови Верховної Ради Ігоря Калєтніка (ч. 2 ст. 368-2 КК України).

За даними слідства, колишній перший заступник голови парламенту Ігор Калєтнік «в період 2011-2014 років, займаючи посади в державних органах влади, задекларував і отримав загальну суму сукупного доходу, який явно перевищує дохід державного службовця, а походження значних сум коштів не підтверджується декларантом, що дає підстави говорити про їх незаконне походження».

У процесі розслідування було встановлено, що Калєтнік і його близькі родичі здійснювали великі фінансові операції через рахунки в «Райффайзен Банку Аваль». Зокрема, з’ясувалося, що після втечі команди Януковича з України, Ігор Калєтнік і його близькі перерахували в Росію великі суми.

Так, 17 березня 2014 року з рахунку Ігоря Калєтніка в «Райффайзен Банку Аваль» на рахунок його родича (ім’я не вказано) в ZAO RAIFFEISENBANK (Москва, Російська Федерація) був здійснений переказ на суму $6,92 млн. Призначення платежу – допомога родичам.

Гроші переказувала довірена особа Калєтніка (ім’я не вказано) на підставі довіреності, виданої на її ім’я 14 лютого 2014 року.

Слідство також встановило, що ця ж довірена особа 14 березня 2014 року перерахувала зі свого рахунку в «Райффайзен Банк Аваль» на рахунок того ж «родича Калєтніка» 957,56 євро (у гривневому еквіваленті – 12,65 млн грн).

5 грудня 2014 року Генеральна прокуратура оголосила Калєтніка в розшук. Справу проти нього відкрили в минулому листопаді за підозрою в отриманні $8 млн хабара.

У березні 2010 року Калєтнік очолював Держмитслужбу України. У грудні 2012 року пройшов до парламенту VIІ скликання за списком Комуністичної партії. Був першим заступником голови Верховної Ради, залишивши посаду 22 лютого 2014 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук