Командування ВДВ представило нову форму українських десантників

Українські десантники відтепер носитимуть не блакитні, а бордові берети

СуспільствоАндрій Стець, 30 жовтня 201738095
Бордовий колір символізуватиме колір крові, пролитої в боях за державний суверенітет України

Українські десантники отримають нову повсякденну і парадну форму, з якої вилучать блакитні берети. Форму розробили з новими емблемами Високомобільних десантних військ України, повідомила прес-служба відомства у понеділок, 30 жовтня.

Редизайн викликаний тим, що блакитний колір беретів зберігають в «Росії і країнах, які до останнього часу були від неї залежні: Таджикистані, Казахстані, Киргизії, Вірменії, Білорусі, Україні».

У той же час, 59 країн світу (там, де десантні підрозділи не є одночасно силами спеціальних операції) використовують темно-бордовий берет. Зокрема, це 19 країн НАТО. У деяких країнах десантні підрозділи, що виконують роль спеціальних сил, використовують зелені берети. В більшості нова форма є кроком до приведення одностроїв у відповідності зі світовою практикою.

Фото Командування Високомобільних десантних військ Збройних Сил України

У командуванні ПДВ додали, що бордовий колір також символізуватиме колір крові, пролитої в боях за державний суверенітет, територіальну цілісність і політичну волю України.

«З поваги до перемог українських десантників, за нинішньої російсько-української війни, їм пропонується використовувати берет, як єдиний повсякденний і парадний головний убір. Від солдата до генерала армії. Не кашкет, а берет кольору крові, пролитої в боях за державний суверенітет, територіальну цілісність і свободу України», – йдеться в повідомленні.

Зміни зачеплять також і беретних знаків десантників. Тепер на них буде зображено купол парашута, як символ десантних підрозділів у всьому світі, крила Архистратига Михаїла і вогняний меч.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук