Комп'ютеру вперше вдалося видати себе за людину

СвітРоман Ганкевич, 9 червня 20140
Комп'ютеру вперше вдалося видати себе за людину
фото ZDNet
Чат-бот Eugene Goostman

Створена спільною російсько-українською командою комп'ютерна програма стала першою в історії, що зуміла пройти знаменитий тест Тюрінга, розроблений ще в 1950 році для визначення успішності проектів у галузі штучного інтелекту.

Про це повідомляє видання «РБК».

Комп'ютерна програма розробників з Росії та України – чат-бот Eugene Goostman («Євгеній Густман»), який імітує 13-річного підлітка з Одеси, обдурив журі конкурсу Turing Test – 2014, яке вважало його за людину. Програму почали розробляти у 2001 році російський інженер Володимир Веселов та український програміст Євген Демченко.

У 1950-х роках відомий англійський учений Алан Тюрінг сформулював тезу, спрямовану на визначення моменту, з якого машину можна вважати інтелектуальною. Нехай експерт за допомогою телефону або подібного віддаленого пристрою (в тому числі і через соцмережу) спілкується з кимось (або чимось), що може бути як людиною, так і машиною.

Експерт дає певні тести-завдання. За результатами відповідей потрібно визначити, з ким він має справу – з людиною чи з комп’ютером. Якщо він приймає комп'ютер за людину, комп'ютер може вважатися інтелектуальним. Для проходження тесту Тюрінга комп'ютер повинен обдурити як мінімум 30% співрозмовників, раніше жодній програмі цього не вдавалося зробити.

«7 червня програма «Євген Густман» вперше пройшла тест Тюрінга за його 65-річну історію», - повідомляється на сайті Університету Рідінга, Великобританія (The University of Reading). У конкурсі Turing Test – 2014 , який відбувся за підтримки Лондонського королівського товариства, Школи системного інжинірингу (University's School of Systems Engineering) та проекту RoboLaw (фінансується ЄС) взяли участь п'ять суперкомп'ютерів.

Переможець чат-бот побив рекорд 2012 року, коли інша інтелектуальна комп’ютерна програма змогла переконати 29% суддів у тому, що вона є людиною.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук