Конгрес США визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українців
Палата представників конгресу США на засіданні у вівторок засудила сталінський "голодний геноцид - голодомор" в Україні в 1932-1933 роках і вшанувала пам'ять його жертв у зв'язку з 75-річчям трагедії, що виповнюється цього року, - повідомляє "Обком" з посиланням на "РІА-Новини".
"Сталін і його оточення вчинили в 1932-1933 роках геноцид українців", - йдеться в тексті, затвердженому палатою резолюції, співавторами якої є 29 американських конгресменів на чолі зі співголовою існуючої в палаті представників "Фракції на підтримку України" конгресменом-демократом Сандером Льовіним.
В документі зазначається, що "комісія США по голоду в Україні, сформована 13 грудня 1985 року, провела дослідження з метою розширення знання і розуміння в світі про український голодний геноцид (голодомор) в 1932-1933 роках і прийшла до висновку про те, що його жертви загинули голодною смертю в результаті штучно створеного голоду".
"Майже 10 мільйонів українців загинули з 1932 по 1933 роки з вини тоталітарного сталіністського уряду колишнього Радянського Союзу, який навмисно викликав в Україні голод, аби зламати опір цієї країни проти колективізації і комуністичної окупації", - йдеться в документі.
У законопроекті підкреслюється, що "радянський диктатор Сталін наказав закрити кордони України, щоб зі штучно створеного голоду ніхто не міг врятуватися, і щоб до голодуючих не надійшла будь-яка міжнародна допомога".
"Конгрес США скорботно відзначає 75-у річницю українського голодного геноциду і висловлює свої якнайглибші співчуття сім'ям жертв, а також тим, хто пережив цю трагедію", - зазначено в документі. "Конгрес США засуджує систематичні порушення радянським урядом прав людини, включаючи право на самовизначення і свободу слова українського народу".
Конгрес виступає за "розповсюдження інформації про український голодний геноцид для розширення знання в світі про цю штучно створену трагедію", а також підтримує зусилля України у сфері демократичних і ринкових реформ, щоб Україна "могла реалізувати свій потенціал як важливий стратегічний партнер США в цьому регіоні світу", - зафіксовано в резолюції.