Коням стане легше, якщо з них зняти безголових вершників, - Секретаріат Президента про Тимошенко
"Прем'єр-міністр України камуфлює власну неспроможність відповісти на ключові економічні виклики традиційним пошуком винуватих", - так заступник глави Секретаріату Президента України Роман Безсмертний прокоментував звинувачення з боку Тимошенко щодо начебто заборони Президента головам облдержадміністрацій бути присутніми на урядових засіданнях. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Глави держави.
За його словами, Глава держави жодним чином не обмежував можливість губернаторів брати участь у нарадах, ініційованих урядом. Водночас у Президента викликає занепокоєння відсутність реальних результатів від численних заходів за участю представників регіональної влади.
На думку Р.Безсмертного, складається враження, що керівник уряду підмінила реальну щоденну роботу власними рекламними заходами, в яких відвела керівникам ОДА роль масовки.
"Найгострішою проблемою в умовах зростання поточної заборгованості з виплати зарплат, проблемах з виплатою пенсій, прихованих дефіцитах місцевих бюджетів є перегляд Державного бюджету -2009", - зазначає Р.Безсмертний.
"Ще у листопаді - грудні 2008-го місцеві держадміністрації опрацювали та спрямували до уряду відповідні пропозиції. Тоді ж Президент України провів нараду з головами ОДА для вироблення пропозицій до Закону України "Про Державний бюджет на 2009 рік". Окремо це питання обговорювалося на засіданні асоціації міст України, де були присутні близько 200 міських голів. Усі необхідні пропозиції було спрямовано до КМУ", - зауважив заступник Глави Секретаріату Президента.
Натомість, за словами Р.Безсмертного, в уряді всі ці документи проігнорували, і замість прискореного реформування Держбюджету розпочали пошук ворогів, до яких одразу записали Президента та голів МДА.
"Якщо проаналізувати результати такого аспекту діяльності Прем'єра, як полювання на відьом, то за останні роки з'явився широкий "іконостас героїв", які потрапили під прем'єрський каток: від "любих друзів" - до "Ванко", Фірташа і губернаторів. Це є промовистим свідченням того, що політична тріскотня в уряді замінила щоденну рутинну роботу", - наголосив Р. Безсмертний.
"Ключовою суспільною вимогою до Глави уряду є необхідність негайно впроваджувати системні антикризові дії, або звільнити місце для більш адекватної команди. У даному випадку Прем'єру не варто захищатися відомим "антикризовим" принципом: коней на переправі не міняють. Адже коням стане легше, якщо з них зняти безголових вершників", - підкреслив Роман Безсмертний.