Кращий французький роман 2013 року – «До зустрічі наверху»

Христина Нога, 5 листопада 201315691
Кращий французький роман 2013 року – «До зустрічі наверху»
фото 20minutes.fr
П’єр Леметр

Найпрестижнішу літературну нагороду Франції – Гонкурівську премію цьогоріч отримав П’єр Леметр за книгу «До зустрічі наверху». Це – роман про двох французьких солдатів, які, повернувшись з Першої світової війни, опинились на узбіччі мирного життя.

Сам Леметр заявив журналістам, що надзвичайно щасливий з цього приводу і присвячує премію своїй сім’ї. Свою ж книгу він охарактеризував, як «похмурий пригодницький роман, у котрому є місце співчуттю і щедрості», цитує письменника Rfi.

Дія роману розгортається у 1918 році відразу після Першої світової війни. Це історія двох вцілілих солдат – Альбера Майара і Едуара Перікура, котрі, повернувшись до мирного життя, усвідомлюють, що вони до нього абсолютно не готові. Крім військового минулого у друзів немає нічого спільного. Перший – пролетарій, другий – син банкіра і художник. Едуар прикрив Альбера на полі битви і сам постраждав: осколок потрапив йому в щелепу. Він відмовляється від операції і повертається з війни під фальшивим іменем. Віднині про Едуара піклується лише його бойовий товариш, котрий готовий на все, аби дістати йому морфій. Країні, котра вшановує полеглих, герої, що вижили – не потрібні. Опинившись на узбіччі життя, двоє друзів задумують неймовірну аферу.  

Як повідомляє Lenta.ru, 62-річний Леметр написав всього п’ять романів, за котрі отримав близько 10 різноманітних премій. Він також відомий, як сценарист.

Гонкурівська премія (фр. Prix Goncourt) – літературна премія, яку вже понад 100 років вручають за кращий роман, написаний французькою мовою. Вона носить ім’я братів Гонкур – Едмона Луї Антуана і Жюля Альфреда Юо. Молодший з них – Едмон заповів свій спадок літературній академії, котра згодом стала називатись Гонкурівською і запровадила щорічну однойменну премію. Першу премію у 1903 році отримав Джон-Антуан Но за роман «Ворожа сила». 

Премія присуджується за результатами голосування десяти членів академії – французьких літераторів. Розмір Гонкурівської премії символічний – всього 10 євро, зате вона означає не лише славу та визнання, а й гарантовано високі тиражі для твору-переможця.  

Серед лауреатів премії були Марсель Пруст за роман «У затінку дівчат-квіток» (1919), Моріс Дрюон за твір «Великі сім'ї» (1948), Сімона де Бовуар за твір «Мандарини» (1954). В 2010 році премію отримав один з найпопулярніших французьких авторів сучасності – Мішель Уельбек за роман «Карта і територія». Торік премію вручили Жерому Феррарі за книгу «Проповідь про падіння Риму».

Крім того, вчора вручили ще одну літературну премію – Ренодо, котра вважається другою за важливістю літературною премією Франції. Цьогоріч її лауреатом став Ян Муа. Його нагородили за книгу «Народження», написану на 1200 сторінках.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук