Куди подіти львівське сміття, коли закриють Грибовицьке сміттєзвалище?

Куди подіти сміття

Головні новини за 12 вересняНовини Львова, 12 вересня 2011, 23:00 1373 0

Питання, над яким б’ються роками, Обласна рада зобов’язалася вирішити до кінця року. Озвучили й варіанти, де може бути нове сміттєзвалище. Одна ділянка в Кам'янка-Буському районі та дві - у Яворівському.

Одразу за селом Руда-Сілецька, Камянка-Бузького району, починається колишній військовий полігон. Це один із варіантів під нове сміттєзвалище для Львова. Пані Галина прямісінько біля полігону випасає корови. Каже, про ідею обласної влади у селі вже знають, але влаштувати сміттєзвалище - не дозволять. Тим більше, що одне там уже є.

Наразі на полігон звозять сміття лише із Камянки-Бузької. Звалище поки що не велике, але з кожним днем росте.

Проте офіційно щодо сміттєзвалища в район ще ніхто не звертався. Приїжджала тільки комісія оглядати ділянку. Втім - районна влада - проти. Мовляв, Камянка-Бузький район і так найбільш екологічно забруднений на Львівщині через Добротвірську ТЕС. Крім того, неподалік протікає Західний Буг, якщо у нього потраплять нечистоти - це екологічна загроза для всієї Європи.

Відтак, дихати ще й відходами, місцеві категорично не хочуть.

А от місцева влада, навпаки, горить ідеєю сміттєпереробного заводу. Кажуть, технологію повністю схвалило Міністерство екології. За нею уже почали будувати заводи на Одещині та Дніпропетровщині.

Чиновник запевняє, така переробка не передбачає подорожчання вивозу сміття для населення. Щоправда, працюватиме завод для Яворівського району, а львівського сміття переробитиме лише частину. Та й те, за умови, що його збудують.

А задоволення не з дешевих - 120 мільйонів євро. Інвестор з Росії, який погодив умови з попереднім урядом, з новим - не домовився. Нещодавно, дати гроші зголосислися поляки. Вже до кінця тижня в Облдержадміністрації чекають їх на переговори, щоб встигнути домовитися, допоки в Україні не зміниться влада.
 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук