Куди ж поділити 16 мільйонів?

БлогиОлександр Софій , 5 травня 2016 544
Олександр Софій
Керівник аналітичної групи ГО «Європейський діалог»

26 квітня, напередодні Великодніх свят, Львівська обласна рада показала небачений атракціон щедрості і виділила на проведення в поточному році обласного конкурсу ініціатив громад додаткових 16 млн. грн. А це, небагато-немало, ще понад 160 реалізованих на місцях проектів.

Тепер має зібратись Конкурсна рада Програми і розподілити ці додаткові гроші по пріоритетах. Така річ в народі називається «квотування».

Особисто я вважаю, що встановлення квоти фінансування на якийсь пріоритет до моменту завершення конкурсу є «тицянням пальцем в небо», бо не можна спланувати наперед кількість поданих заявок за тим чи іншим пріоритетом. Але, будемо вважати це «технічною проблемою 2016 року», оскільки в цьому році конкурс проводиться з відступом від правил Програми, яка передбачає подання заявок на наступний рік в поточному. Тобто в подальшому, на 2017 рік громади будуть подавати заявки восени 2016 року і лише після цього можна буде визначати як загальний бюджет конкурсу, так і окремих пріоритетів.

Зараз важливо розподілити 16 мільйонів так, щоб оптимально врахувати інтереси громад по пріоритетах.

Наприклад, на медицину за квотою виділено 4 млн грн, а на освіту – 8 млн грн. Поступило на медичний пріоритет 70 проектів, а на освіту – 434. Тепер підрахуємо. Медичний пріоритет задовільнить 76% поданих заявок, а освітній – лише 22%.

Тому гарне запитання – якому пріоритету і скільки додати коштів з 16 млн грн?

Виділяючи на будь-який з пріоритетів більше 50% від потреби, ми втрачаємо основну суть цієї програми – це конкурсну складову. Згадаємо одне із ключових завдань Програми – «підвищення професійного рівня представників органів місцевого самоврядування, громадськості з питань управління проектами та участі в національних, міжнародних грантових програмах», а це означає, що органи місцевого самоврядування повинні навчитись реалізовувати не лише потрібні і важливі проекти для громади, але й мають навчитись писати якісні проекти, щоб здобувати більші кошти в інших донорів.

Зі всіма моїми аналітичними спостереженнями в цьому процесі можна ознайомитись за цим посиланням.

Вірю, що завтра нам вдасться відстояти раціональний розподіл тих 16 млн. грн.

При цьому маємо пам’ятати ще про одну річ. Виділивши на реалізацію у 2016 році «Програми проведення обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку у Львівській області на 2016-2020 роки» 51 млн. грн., Львівська обласна рада встановила для себе певну межу, нижче якої вона вже не має морального права опуститись. І ми будемо очікувати у 2017 році на цю Програму уже не менше 52-х мільйонів.

А починалось усе зі скромних 750 тисяч гривень в 2011 році.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук