Культурні події на вихідних у Львові
Китайський Новий рік у Львові, «Тихе життя» у «Зеленій канапі», «Руський бал доби Франка» у Нагуєвичах
У Китайський Новий рік запустять ліхтарики
Від п’ятниці і до неділі, 16, 17 і 18 лютого, на площі Ринок діятиме новорічний ярмарок, де можна буде придбати не лише сувеніри, а й поласувати національною китайською кухнею.
На головній сцені вже від обіду працюватиме китайське караоке, ді-джеї та бітбоксери забавлятимуть люд. Серед цікавинок суботи – вистава «Лускунчик» у Львівській опері та масовий запуск китайських ліхтариків біля Ратуші. Його повторять і у неділю. А опісля – вечірка в Malevich Night Club. До усього: вже перед Оперою встановили символ наступного року – золото-червоного собаку.
«Червоний – це колір, який буде відлякувати все лихе. Це основний новорічний колір. Він буде притягувати тільки позитивні сили в наступний рік», – розповів голова Міжнародної громадської організації «Ляньхва» Юрій Котик.
Наталя Гайдаш запрошує у «Тихе життя»
«Тихе життя. Пробудження» зачарує у «Зеленій канапі». Львівська вітражистка Наталя Гайдаш пропонує глядачу твори насичені любов’ю. Авторка кожне скельце обгортає мідною фолією і в техніці Тіффані спаює в різні композиції. Додає дерево, підсвітку, ажур. Наталя надихається народним мистецтвом, працює без ескізів. Загалом у художниці – понад півсотні великих робіт. І більше тисячі дрібних. Ці, що експонує в «Зеленій канапі», спонукають до релаксу.
«Роботи назвала «Пробудження». Тобто вже після відпочинку, це перезавантаження. Начебто це пробудження до нового життя, до зустрічі сходу сонця», - пояснила авторка виставки, вітражистка Наталя Гайдаш.
«Руський бал доби Франка» запрошує охочих
Руський бал доби Франка вабить всіх охочих. У Історико-культурному заповіднику «Нагуєвичі» у неділю відтворять світські заходи кінця ХІХ – початку ХХ століть. Гості будуть у стилізованому вбранні. Охочих навчать танцювати вальс, полонез, мазурку. Обіцяють забави і лірику Франка. Вхід вільний. Дійство присвятять Ользі Рошкевич, яку Франко кохав.
«Відтворимо період, коли в нього, галицького, українського інтелігента, той порив пробудився, загорілося велике бажання. Я думаю, 8 лютого 1876 року в житті Франка – це був для нього особисто День Валентина, бо він закохався», – пояснив директор Історико-культурного заповідника «Нагуєвич» Богдан Лазорак.