Латвія удвічі збільшила суму претензій за радянську окупацію

СвітЮлія Поліковська, 21 квітня 20161430
Латвія удвічі збільшила суму претензій за радянську окупацію
фото LETA
Голова латвійської комісії з підрахунку збитків від дій СРСР Рута Паздере

Латвія збільшила суму претензій до Росії за радянську окупацію з 185 млрд до 300 млрд євро. Про це заявила голова комісії з підрахунку збитків від дій СРСР Рута Паздере, повідомив Delfi.

Раніше озвучену суму в €185 млрд Паздере назвала неповною, оскільки вона стосувалася тільки економіки, а збиток був нанесений також демографії та навколишньому середовищу. Також, за її словами, в суму слід внести збитки, яких Латвія зазнала після відновлення незалежності.

При цьому Паздере визнала, що всі підрахунки завданих збитків «проводяться для своїх потреб», і Росії рахунок Латвія виставляти не буде.

«Якщо ми й справді будемо вимагати компенсацію в розмірі €300 млрд, хтось ще почне вимагати, то Росія просто збанкрутує. Ми не чекаємо, що Росія поверне нам цю суму. Ми підрахували, а далі нехай вже політики вирішують», - пояснила Паздере.

За її словами, потрібно, щоб «Росія визнала те, що було в їх історії, щоб вона могла бути демократичною, могла вибачитися, і ми співіснували мирно і дружно, як країни-сусіди».

Нагадаємо, Латвія оцінила збитки економіці від радянської окупації урозмірі €185 млрд євро, але в Міністерстві закордонних справ Російської Федерації назвали ці претензії безпідставними.

У листопаді 2015 року міністри юстиції країн Балтії підписали в Ризі меморандум про співпрацю, в якому заявили про намір оголосити Росії як спадкоємиці Радянського Союзу вимогу про відшкодування шкоди за «радянську окупацію».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук