Лікарі просять львів’ян не займатися самолікуванням
Медики просять львів’ян у випадку захворювання на грип чи ГРВІ не займатися самолікуванням, самотужки не купувати ліки, натомість викликати додому лікаря, який зможе надати фахову допомогу та виписати необхідні медикаменти.
Головний позаштатний спеціаліст з інфекційних хвороб головного управління охорони здоров’я ЛОДА Ігор Мартинюк наголосив 8 грудня під час прес-конференції у Львові, що грип та ГРВІ – це сезонні захворювання, які, як правило, загострюються в осінньо-зимовий період.
«Не потрібно робити паніки, як це було минулого року», – наголошує він.
За словами спеціаліста, якщо в сім’ї є хворі, які мають підвищену температуру, нежить, кашель, потрібно обов’язково звернутися до лікаря, проте його треба викликати додому, а не йти до медичного закладу, аби запобігти ощиренню захворювання.
Ігор Мартинюк радить проводити профілактику – запобігати захворюванню традиційними народними методами, а також при контакті з хворими вживати звичайні профілактичні медичні засоби.
Мартинюк запевнив, що усі медзаклади мають запас ліків і готові при потребі приймати хворих. Щодо вагітних жінок, у разі захворювання їх буде госпіталізовано до обласної клінічної лікарні чи гінекологічних відділень.
Він також наголосив, на необхідності дотримання особистої гігієни і при потребі – на необхідності застосування засобів індивідуального захисту, наприклад, захисних масок та оксолінової мазі, яких є достатньо у аптечних та медичних закладах. «Їх треба змінювати доволі часто, аби запобігти захворюванню» – додав він.
Обласний пульмонолог, завідувач пульмонологічного відділення Львівського фтизіопульмонологічного центру, доцент кафедри фтизіатрії та пульмонології Львівського національного медичного університету Надія Рудницька розповіла, що кількість звернень до дільничних лікарів щодо грипу та ГРВІ у рік в середньому становить 40% від усіх звернень, а у час епідемії – 90%.
«Найбільше хворіють курці, люди, які часто переохолоджуються, мають легеневі чи інші хронічні патології, тобто ті, у кого знижена опірність організму… ГРВІ можуть бути двох типів: вірусні і бактеріальні. Питання профілактики є дуже важливе, але напередодні епідемії, а не тоді коли вже оголошується карантин», – наголосила Надія Рудницька.
Щодо лікування, вона наголосила, що не можна займатися самолікуванням, адже це може призвести до ускладнень, які потім вже у медичному закладі доведеться лікувати довше і з ускладненнями.
«Пацієнт чи фармацевт самотужки не можуть призначати лікування», – наголосила лікар.
Вона наголосила, що важливо також вчасно почати лікування, що скоротить його термін і допоможе запобігти летальним випадкам.
«В усі роки є ускладнення від грипу, найважче лікарям боротися саме з такими випадками, коли люди пізно звернулись за допомогою», – додає Надія Рудницька.
Як інформував ZAXID.NET , сьогодні, 8 грудня, у львівських школах було оголошено карантин через захворюваність на грип та ГРВІ.
Як зазначав заступник начальника головного управління охорони здоров’я Львівської ОДА Андрій Голдун, станом на 8 грудня з початку росту захворюваності на Львівщині на грип та ГРВІ госпіталізовано 30,506 тис. осіб, натомість минулого року станом на 8 грудня з моменту початку епідемії було госпіталізовано 217,603 тис. осіб.