Лише 3 партії на місцевих виборах отримали більше голосів, ніж на парламентських

Найбільше депутатів у місцевих радах отримали «Блок Петра Порошенка "Солідарність"», «Батьківщина» та Опозиційний блок

СуспільствоНазарій Тузяк, 9 листопада 20155020
Лише 3 партії на місцевих виборах отримали більше голосів, ніж на парламентських
фото ZAXID.NET

Лише трьом партіям на місцевих виборах вдалося набрати більше голосів, ніж рік назад під час позачергових виборів до Верховної Ради. «Батьківщина» отримала на 6,3% більше голосів, ніж у 2014 р. (12% проти 5,7%), Опозиційний блок на 2,1% (11,5% проти 9,4%) , а «Свобода» на 2% (6,7% проти 4,7%). На це вказує аналіз результатів місцевих виборів, проведений інформаційно-аналітичним центром «Rating Pro».

Згідно з їх результатами підрахунку зведених показників партій на місцевих виборах, «Блок Петра Порошенка "Солідарність"» на місцевих виборах підтримали 19,4% виборців, «Батьківщину» – 12%, Опозиційний блок – 11,5%, «УКРОП» – 7,3%, «Свободу» – 6,7%, Радикальну партію – 6,7%, «Самопоміч» – 6,3%, «Відродження» – 5,4%, «Наш край» – 4,8%, Аграрну партію України –  3,2%.

Результат окремої партії вираховували як відношення загальної кількості голосів виборців, поданих за політичну партію в усі обласні ради і міську раду Києва, до загальної кількості голосів виборців, поданих за місцеві організації політичних партій.


Для збільшення клікніть на зображення

«Складна соціально-економічна ситуація та відсутність результатів реформ призвели до того, що збільшити свої електоральні здобутки у жовтні 2015 року у порівнянні із парламентськими виборами 2014 року, змогли лише ті політичні сили, які гостро критикували дії центральної влади», - йдеться у повідомленні «Rating Pro».

За їхніми підрахунками, провладна партія «Блок Петра Порошенка "Солідарність"», незважаючи на поглинання УДАРу та «Народного фронту», лише наблизилась до отриманого на парламентських виборах результату (тоді було 21,8%, при цьому сам «Народний фронт» у 2014 р. отримав ще 22% голосів).

«Гостра критика влади дозволила досягти найкращого електорального росту, насамперед, «УКРОПу» та ВО «Батьківщина». При цьому, результат останньої є цікавий тим, що ця політична сила входить до провладної коаліції. Для порівняння «конструктивна» критика влади об’єднанням «Самопоміч» під час цих виборчих перегонів дала швидше зворотній результат. Порівняно з парламентськими виборами, партія розгубила значну частину свого електорату, особливо у своїх базових регіонах (на заході та у столиці)», - повідоляють «Rating Pro».


Для збільшення клікніть на зображення

За підрахунками соціологів, ВО «Свобода» поступово повертає свої позиції - якби у жовтні 2015 відбувалися парламентські вибори, то ця партія мала б шанс знову потрапити до ВР.

Також покращив свій результат і Опозиційний блок, хоча на місцевих виборах за те ж електоральне поле Партії регіонів боролися і нові політичні партії - «Відродження» та «Наш край». У той же час низьку ефективність показала «Громадянська позиція», яка потрапила лише до двох обласних рад.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук