Лише чверть мажоритарників Львівщини оприлюднили інформацію про себе
Лише 36 кандидатів із 140, які балотуються в одномандатних виборчих округах Львівської області, оприлюднили інформацію про себе на сайті партій, від імені яких вони йдуть на вибори, або надали інформацію громадському руху «Чесно». Мова йде про ширшу біографію, декларацію про доходи за 2013 рік, а також попередній фінансовий звіт про використання коштів на передвиборчу кампанію.
Про це сьогодні, 22 жовтня, під час прес-конференції розповіла регіональний координатор ГО Центр UA, представник Громадського Руху «Чесно» Оксана Кузенко.
Загалом за даними «Чесно», лише 50% кандидатів та партій надали свої проміжні фінансові звіти про використання коштів на передвиборчу кампанію.
«Звісно, є політичні сили, які повністю або майже повністю відкрили своє фінансування. Це Блок Петра Порошенка, «Громадянська позиція», «Об’єднання Самопоміч» та «Сила людей». Разом з тим є політичні сили, які взагалі не відкрили свої фінансові документи, зокрема це «Сильна Україна», «Радикальна партія», «Партія зелених», «Опозиційний блок», – розповіла Оксана Кузенко.
Вона додала, що не особливо активно працював у напрямку відкриття фінансових звітів «Народний фронт», однак оскільки в його складі багато депутатів минулого скликання, їхні декларації вже були відомі.
«Мета кампанії «Чесна Рада», яку ми проводили, полягала в тому, щоб збільшити фінансову прозорість виборчих штабів, кандидатів перед виборцями. Адже фінансова прозорість і публічність політичних партій та кандидатів в мажоритарних округах є прямим шляхом до подолання корупції в країні», – зазначила Кузенко.
За даними руху «Чесно», 134 депутати, які голосували за так звані «диктаторські закони» 16 січня (до їх переліку входять також і ті, хто згодом відкликав свій голос), знову балотуються до парламенту. Також серед загальної кількості кандидатів щонайменше 127 фігурантів антикорупційних розслідувань, які йдуть у списках як опозиційних, так і в партіях чинної влади.