Лист трьох щодо НАТО - це, безумовно, скандал, - політолог Михайло Погребинський
"В американському істеблішменті є люди, які зацікавлені поставити росіян на місце. Тому тут йдеться не про те, що Україні зараз потрібно до НАТО, а швидше про те, що має відбутися зміна стосунків між Росією та США. І це політика, пов’язана, насамперед, із передвиборчою кампанією у США. А перші особи України просто не готові відмовити "великим людям" у США", - заявив сьогодні, 16 січня, у коментарі ZAXID.NET політолог Михайло Погребинський, коментуючи спільну заяву Президента, прем’єра та спікера про приєднання до Плану дій щодо членства в НАТО.
"Більше того, я навіть переконаний, що на самміті у Бухаресті питання про можливе членство України у НАТО розглядатися не буде. А цей документ - це акт виявлення чи навіть маніфестація волі конкретних осіб, а не інституційне зобов’язання держави. І це, безумовно, скандал", - наголосив політолог.
Михайло Погребинський також зазначив, що у даному випадку Тимошенко та Яценюк вчинили "безвідповідально". "Адже нема ні відповідної постанови уряду, ні рішення Верховної Ради. І тепер опозиція може сказати щось на кшталт "давайте, голосуйте!", і далеко не факт, що у цьому питанні парламент набере 227 голосів", - заявив він.
"Просто американський сенатор Ричард Лугар вирішив таким чином показати Росії, що США можуть "нагнути" Україну для того, аби ускладнити стосунки з Росією напередодні виборів. І те, що українські політики пішли на це підписання, свідчить, що вони просто не можуть відмовити "великим людям" у США", - додав політолог.
"Думаю, цей скандал обернеться на користь тих, хто хоче ще почекати зі вступом до НАТО", - резюмував він.
Вчора, 15 січня, Президент України Віктор Ющенко, голова Верховної Ради України Арсеній Яценюк, прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко скерували офіційного листа Генеральному секретарю НАТО Яапу де Хооп Схефферу, в якому зазначають, що "глибинні й незворотні демократичні перетворення стали сьогодні об'єктивними передумовами вирішення принципово важливих питань для повного досягнення всіх критеріїв, необхідних для членства в Організації Північноатлантичного договору".