Луценко вніс до ВР подання про зняття недоторканності з трьох нардепів
Генпрокурор просить дозволу на притягнення до кримінальної відповідальності Вілкула, Дунаєва та Колеснікова
Генеральний прокурор України Юрій Луценко вніс до Верховної Ради подання про зняття депутатської недоторканності з нардепів Олександра Вілкула, Сергія Дунаєва й Дмитра Колєснікова. Подання генпрокурор опублікував на своїй Facebook-сторінці.
Олександру Вілкулу, Сергію Дунаєву та Дмитрові Колеснікову з фракції «Опозиційного блоку» загрожує кримінальна відповідальність. Вілкула підозрюють у розкраданні земель на посаді голови Дніпропетровської ОДА. Колеснікова підозрюють у корупції під час роботи у Фонді держмайна, зокрема у сприянні неправомірній приватизації державного «Науково-дослідного та конструкторсько-технологічного інституту трубної промисловості» у Дніпрі. Дунаєва підозрюють у приховуванні понад 150 млн грн.
Подання щодо зняття недоторканності з Сергія Дунаєва
Подання щодо зняття недоторканності з Олександра Вілкула
Подання щодо зняття недоторканності з Дмитра Колесникова
Прес-секретарка Юрія Луценка Лариса Сарган у своєму Facebook додала: «Регламентний комітет ВР має розглянути ці три подання, після цього вони мають бути винесені на голосування в зал парламенту разом із четвертим поданням на нардепа О.Пономарьова, яке вже було розглянуте в комітеті».
Нагадаємо, ці три подання Луценко анонсував ще у суботу, 15 вересня. Тоді він зазначив, що Олександра Вілкула підозрюють в розкраданні земель тоді, коли той працював на посаді голови Дніпропетровської ОДА.
Дмитра Колеснікова підозрюють у корупції під час роботи у Фонді держмайна. За словами Луценка, він «домігся фактично приватизації ракетного заводу, який знищений, а повинен був зараз випускати "Смерчі" і "Урагани"».
Провадження щодо Сергія Дунаєва веде Спеціалізована антикорупційна прокуратура. Його підозрюють у декларуванні неправдивої інформації. У матеріалах провадження йдеться про те, що нардеп є засновником низки підприємств, які вказуються як засновники інших фірм, які Дунаєв не задекларував. Вартість незадекларованих часток у підприємствах перевищує 150 млн грн.
Нагадаємо також, що подання щодо цих нардепів Луценко вніс вдруге. Перший раз їх повернув регламентний комітет ВР.