Львів дофінансує 43 проекти ГО міста на понад 940 тис.грн
На конкурс соціально-культурних проектів цього року подали 98 проектних пропозицій від 74 громадських організацій. Перемогли у конкурсі 43 проекти. Загальна сума їх співфінансування з міського бюджету становить 941 тис. грн. Про це 3 червня на прес-конференції повідомив заступник міського голови з гуманітарних питань Василь Косів.
"У Львові вже втретє проводиться конкурс соціально-культурних проектів за чотирма напрямками. Загальна сума дофінансування проектів за напрямком "Культура і туризм" - 420 тис. грн, "Робота з дітьми, молоддю та сім’ями, фізична культура і спорт" - 47 тис. грн, "Розвиток громадянського суспільства" - 74 тис. грн та "Соціальних захист" - 400 тис. грн", - зазначив Василь Косів.
За словами головного спеціаліста відділу громадського партнерства Львівської міськради Романа Хім’юка, у напрямку "Культура і туризм" до фінансування отримали 13 проектів, "Робота з дітьми, молоддю та сім’ями, фізична культура і спорт" - 4 проекти, "Розвиток громадянського суспільства" - 7проектів та "Соціальних захист" - 19 проектів.
Критерії для оцінки поданих на конкурс проектів: актуальність запропонованого проекту для громади міста, важливість отриманих результатів внаслідок реалізації проекту, доцільність реалізації проекту з огляду на затрачені ресурси. Цього року однією з особливостей розгляду проектів, кошторис яких складав понад 25 тис. грн., було безпосереднє представлення проекту авторами на засіданні комісії.
Цікавими і нетиповими проектами, які підтримала цього року міська рада, за словами Василя Косіва, стали: проект "Терапія сміхом в дитячих лікувальних установах м. Львова" БФ "Доктор Клоун"; "GPS навігація для людей з вадами зору" Громадської організації інвалідів "Галицька надія"; "Перший фестиваль флюоромистецтва" Благодійної організації "Європейське місто"; "Академія фандрейзингу для соціально-орієнтованих ГО Львова" Львівської обласної громадської організації "Асоціація випускників УКУ". Щодо останнього проекту, то Василь Косів зазначив, що "відтепер ГО зможуть навчитися, де здобути кошти, і як це зробити".
Як запевнив заступник міського голови з гуманітарних питань, один проект міг отримати до фінансування у сумі від 5 тис. грн. до 50 тис. грн. "Дорогими" для бюджету міста виявилися проекту "Відео бібліотека з історії мистецтва Львова" - 49 тис. грн; "Живі голоси" - твори українських письменників в авторському читанні" - 47 тис. грн; "Створення циклу дитячих вистав та кінотелефільмів з історії і сучасності Львова" - 47 тис. грн.