Трамвай "одиницю" обклеїли портретами композитора і у перший день акції просто посеред салону наживо грають музику Баха професійні музиканти - квінтет мідних духових інструментів симфонічного оркестру Львівської філармонії. Музикантам доводиться маневрувати у такт не тільки музики, а й поворотів колії. "Завжди важко щось робити перший раз. Ми вже заграли на двох зупинках, виявляється, не дуже так страшно, грати можна, тільки треба до всього прилаштуватися. Так, що ми малесеньким нашим колективом, 5 чоловік всього, то ми перші розпочинаємо цю акцію", - розповідає артист симфонічного оркестру Львівської філармонії Михайло Попович.
До 21 березня у трамваях, щоправда, не наживо, а з динаміків лунатиме музика Баха. "Маршрут, ви бачите на трамваї, це № 1. До 21 числа поки що, а там далі - по думці громади - якщо треба продовжити і громада буде цього бажати, то, мабуть, і буде продовжена", - повідомив директор ЛКП "Львівелектротранс" Сергій Васильєв.
"Бах Марафон" - це всесвітня традиція, особливо на батьківщині композитора, у Німеччині, коли у його День народження, 21 березня, Бах звучить звідусіль - з метро, наземного транспорту, кав'ярень, готелів, з вулиць. "Це дуже гарна традиція. Кожен рік у Німеччині, у Польщі, на цілім світі - це празник, це свято і я дуже радий, що ми можемо це реалізувати також у Львові", - ділиться враженнями заступник керівника відділу культури Посольства Німеччини в Україні Даніель Лісснер.
У нас за таку акцію взялися філармонія та посольство Німеччини. А 21 березня буде встановлено рекорд України - 24 години більше 600 музикантів виконуватимуть твори Баха. "Ми починаємо з 12-тої дня до 12-тої ночі у філармонії і з 2-гої дня до 2-гої ночі у Будинку органної музики. І тоді також, певно, буде їздити бахівський трамвай. Хочемо зробити просто свято музики для себе, для львів'ян, для гостей міста", - розповів директор Львівської філармонії Володимир Сивохіп.
Бах Бахом, але трамвайна публіка не випустила музикантів без гімну України.