Львів перейде на нову транспортну мережу з нового року
Львів перейде на нову транспорту мережу з початку 2012 року: у місті діятиме шість радіальних (1А-6А) та 40 хордових маршрутів, які загалом мають структуризувати та оптимізувати пасажиропотік Львовом. Відтак, замість 74 діючих, у Львові буде 46 маршрутів автобусів.
Як зазначив начальник управління транспорту і зв’язку Львівської міської ради Микола Жук, на сьогодні з шести радіальних маршрутів, які проходять з різних районів до малого транспортного кільця в центрі міста, працює чотири, оскільки два з них, які пролягають вул. Личаківською та Городоцькою відповідно, наразі не працюють через ремонт згаданих вулиць.
«40 хордових маршрутів покривають фактично всю територію міста… Так, наприклад, на Сихові курсуватиме 20 маршрутів, в районі вул. Щурата та Мазепи – 16, в районі Левандівки – 7, в Рясне-2 – 8, а також три – до Винників, в тому числі один радіальний, тощо.
Андрій Білоус, заступник начальника управління транспорту і зв’язку Львівської міської ради, повідомив, що цієї п’ятниці на засідання виконавчого комітету міськради буде винесено проект положення про проведення конкурсу щодо визначення перевізників, які працюватимуть на міських маршрутах.
З його слів, нову мережу хочуть втілити в реальність до кінця року, щоб за час зимових вихідних «обкатати маршрути, скоректувати інтервали руху» тощо.
Андрій Білоус також розповів, що умови договорів, які підписуватимуть з переможцями конкурсу на 5 років передбачають ряд вимог до персоналу, віку транспортних засобів, досвіду роботи підприємства на ринку тощо. Планується, що відтак у місті має курсувати 500 автобусів, з них 90 – великі. Також має бути створений резерв транспортних засобів. На сьогодні в місті курсує 750 автобусів, але значна частина з них – зношені чи переобладнані з вантажних авто. Відтак зменшення кількості транспортних засобів аж ніяк не означатиме зменшення перевезень пасажирів, запевняють чиновники.
Також угодою влада зобов’язуватиме перевізників упродовж чотирьох років на 25% оновлювати рухомий склад і закуповувати нові автобуси з низькою підлогою.
Чиновники обіцяють контролювати графік руху автобусів і їх дотримання маршруту за допомогою GPS-приладів у Центрі керування рухом. Такі системи мають запрацювати в транспорті до кінця травня 2012 року. Водночас штрафувати порушників графіку міська влада не зможе, оскільки це не передбачено законодавством, попри те, каже Андрій Білоус, міська влада зможе розривати угоди зі злісними порушниками.
Також в результаті конкурсу перевізник отримуватиме не один маршрут, а кілька, таким чином влада обіцяє забезпечити не лише ліквідні, але й неліквідні маршрути транспортом. Водночас спеціальна комісія міськради зможе здійснювати планові та позапланові перевірки перевізників.
Довідка ZAXID.NET. Комплексним питанням реорганізації системи пасажирських перевезень займається французька консалтингова компанія «Луїс Бергер» (LouisBerger). При розробці нової транспортної мережі, яка б розвантажила центральну частину міста, враховано можливість доступу до соціальних об’єктів та оцінено транспортне сполучення спальних районів відповідно до кількості мешканців, які в них проживають. Всі без винятку маршрути запроектовані з фіксованими зупинками. Середня пішохідна досяжність до зупинок громадського транспорту оцінена в 350 м.