Львів відвідають представники ЮНЕСКО
Нові культурні об’єкти України можуть внести до списку спадщини ЮНЕСКО ще у цьому році. За інформацією Міністерства культури і туризму України, наприкінці 2009 року до попереднього списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО внесли два об’єкти з України: історичний центр Одеси, а також Кирилівську та Андріївську церкви в Києві.
Про це повідомляє «Радіо Свобода», посилаючись на міністра з питань культури і туризму України Василя Вовкуна.
Окрім цього, за словами В.Вовкуна, спільно з польськими колегами була проведена підготовка транскордонної номінації «Дерев’яні церкви українських і польських Карпат» для внесення до списку спадщини ЮНЕСКО. Від України до цієї номінації відібрали вісім пам’яток у Львівській, Закарпатській та Івано-Франківській областях. «Рішення щодо дерев’яних церков може бути ухвалене в найближчій перспективі... А загалом (щодо всіх нових культурних об’єктів) ми очікуємо до кінця 2010 року», – сказав міністр.
Вовкун повідомив, що Міністерство культури також підготувало ще одну номінацію для включення до попереднього списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО – комплекс колишнього Митрополичого палацу в Чернівцях.
Водночас, як стало відомо ZAXID.NET , у понеділок, 1 березня, у Львові будуть представники Комітету Світової Спадщини ЮНЕСКО.
На сьогодні у Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО є чотири українські пам’ятки. Одним із об’єктів є собор Святої Софії з прилеглими монастирськими спорудами, а також Києво-Печерська Лавра, разом узяті, ще одним – історична частина Львова. Окрім того, ще два українські об’єкти мають транскордонний статус – це Геодезична дуга Струве, що простяглася територією 10 держав, і букові праліси Карпат, які Україна ділить зі Словаччиною.