Львів’янам запропонують відповісти, через що дорожчає проїзд в маршрутках
Сьогодні, 7 грудня, Інформаційно-правовий Центр „Наше право”, Громадський рух ініціативної молоді (ГРІМ) у межах ініціативи з активізації громадськості щодо створення Комітетів захисту пасажирів міста Львова, визначатимуть економічну складову вартості проїзду у львівських маршрутках. Зокрема, активісти громадських організацій пропонуватимуть львів’янам і чиновникам дати відповідь у анкетах на питання: „Що впливає на збільшення вартості проїзду у львівських маршрутках?”, - повідомили ZAXID.NET організатори акції.
Серед варіантів відповідей: збільшення ціни на бензин (дизельне паливо), витрат на ремонт маршруток, цін на автомобільні шини, зарплати водія маршрутки, поборів „даішників”, хабарів чиновнику за отримання ліцензії та „чорна каса” (без сплати податків), яка йде в кишеню водію? Таким чином, молодь спробує з’ясувати думку львів’ян щодо можливого встановлення на засіданні виконавчого комітету тарифу і вартості проїзних квитків на перевезення пасажирів у міському пасажирському транспорті у розмірі 1,25 грн.
Як зауважують організатори акції, оскільки чиновники не дотримались належної процедури обговорення регуляторного акту - провести громадські слухання, учасники акції донесуть думку львів’ян міському голові А.Садовому та членам виконавчого комітету міської ради.
Центр „Наше право” та Громадський рух ініціативної молоді (ГРІМ), нагадують чиновникам, що одним із шляхів вирішення проблеми пасажирських перевезень у місті Львові та підвищення вартості проїзду, є внесення змін до локальних актів у сфері перевезень щодо покращення прозорості і відкритості у проведенні конкурсів, підвищенні вимог до перевізників та посилення громадського контролю за дотриманням якості перевезень.
У разі прийняття незаконного та необґрунтованого рішення, Центр „Наше право” оскаржуватиме його у судовому порядку та пропонуватиме міському голові розглянути питання про звільнення начальника управління транспорту і зв’язку Львівської міської ради із займаної посади.
"Безсистемність і безвідповідальність у сфері транспортної політики міста, сприяння „корупційному лобізму” щодо діяльності перевізників і проведення конкурсів на перевезення пасажирів, мають бути негайно усунені. Не можна мовчати та говорити пошепки про цілком очевидні речі - бардак у сфері перевезень в місті Львові", - резюмують представники громадських організацій.