Львівщина лідирує по Україні за покриттям 4G зв’язком

Львівщина лідирує по Україні за покриттям 4G зв’язком

Вже 588 міст та селищ мають LTE покриття на Львівщині. До прикладу, в Київській області 4G зв’язок доступний у 454 населених пунктах. У квітні національний телеком-оператор Київстар підключив до послуг зв’язку нового покоління 4587 населених пунктів, де мешкає 58% населення країни. Обсяги дата-трафіку в мережі Київстар зросли на 300%. При цьому, ще рік тому 4G покриття було тільки у 20-ти містах. Як розповіли в компанії Київстар, оператор вкладає в побудову новітньої мережі чималі інвестиції. Так, лише в період з 2015 до 2018 років було інвестовано в розвиток 3G і 4G інфраструктури 22,5 мільярда гривень.

Для розуміння, тільки 7 мільярдів гривень оператор зв’язку Київстар сплатив за ліцензії на нові технології, 3,5 мільярда гривень склали збори за використання радіочастот і понад 12 мільярдів гривень становить інвестиція у побудову мереж зв’язку. Відтак Київстар зараз володіє рекордною кількістю базових станцій: понад 24,7 тисяч одиниць.

«У 2019 році ми плануємо збільшити інвестиції у розвиток 4G так, щоб якомога більше жителів України отримали доступ до нових технологій зв’язку», – зазначив у коментарі Олександр Комаров, президент «Київстар».

Завдяки найбільшій кількості радіочастот, які використовує компанія, середня швидкість мобільного інтернету в мережі Київстар – найбільша в Україні. Це підтверджується даними компанії Ookla. Експерти компанії Київстар констатують, саме на Західній Україні користувачі мобільного зв’язку активно використовують безпровідний інтернет.

Завдяки запуску нових технологій зв’язку абоненти отримали більше можливостей:

– У березні 2019 року в мережі Київстар використано 46 петабайтів – стільки ж, скільки за весь 2016 рік. Що цікаво, 43% дата-трафіку – в мережі 4G.

– У мережі 4G Київстар абонент використовує, в середньому, 5,6 Гб мобільного інтернету, тоді як в мережі 3G – 3,8 Гб.

– Абонентам стали доступними послуги Mobile ID, IoT, Big Data, хмарні сервіси та ін. Так, 70% бізнес-клієнтів у мережі 4G завантажують дані у хмарні сховища.

– Абоненти використовують 4G у населених пунктах, де фіксований інтернет недоступний, або низької швидкості – особливо це є характерним для віддалених сіл. Наприклад, у Херсонській області в ряді сіл середнє використання 4G інтернету на абонента 75 ГБ на місяць, у Львівській області є села, де середнє використання 4G інтернету 56 ГБ на абонента в місяць, а в Запорізькій – 50 Гб на абонента. Для порівняння, у великих містах середнє використання дата-трафіку на абонента в мережі 4G наступне: Ужгород – 12 Гб; Херсон – 10,59 Гб; Дніпро – 6,64 Гб; Київ – 6,25 Гб; Одеса – 6,19 Гб.

Нагадаємо, що Київстар надає абонентам великий вибір безлімітних тарифних планів з вигідними умовами для використання мобільного інтернету, в тому числі необмежений трафік на популярні сервіси YouTube, соціальні мережі, база знань Wikipedia, освітня платформа Prometheus та ін. Абоненти Київстар можуть замінити SIM-картку на USIM з підтримкою 4G/LTE безкоштовно в усіх фірмових магазинах Київстар, або замовити безкоштовну поштову доставку. Також компанія пропонує широкий вибір 4G-смартфонів та гаджетів за вигідною ціною у своїх магазинах та на сайті.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук